בית משפט בבריטניה החליט לקנוס טייס אזרחי בסכום של 3,400 יורו אחרי שנחת בלי אישור בבסיס חיל האוויר המלכותי שהיה בהסגר בגלל הקורונה. הטייס, בן 60 מלונדון, אמר לצוות חירום שהגיע אליו מיד עם הנחיתה: "רק רציתי לראות את הים מקרוב".

הטייס מסר עדות הזויה במיוחד. לדבריו הוא תכנן לבקר את אמו עם מטוסו הפריטי וכשהתוכנית לא יצאה לפועל החליט לנחות במסלול קרוב לחוף הים של וויילס.

לטענתו הוא ניסה ליצור קשר עם מגדל הפיקוח של הבסיס כדי לנחות אולם איש לא ענה לו, אז הוא פשוט נחת. בבסיס מנגד ראו את המטוס חג מעליהם וחשבו שאולי הוא במצוקה. לכן צוותי חירום נפרסו לאורך המסלול לקראת הנחיתה שאחריה יצא הטייס כשהוא לבוש חולצה ומכנסיים קצרים ואמר שהוא "רק מחנה את המטוס וקופץ לראות את הים".

מסלול הנחיתה בבסיס (צילום: PAUL ELLIS/AFP, GettyImages)
מסלול הנחיתה בבסיס חיל האוויר הבריטי | צילום: PAUL ELLIS/AFP, GettyImages

כשבבסיס הסבירו לטייס שהוא מפר את הנחיות סגר הקורונה במדינה הוא לא התרגש והשיב לכבאי הבסיס ההמומים שזה בסדר כי הוא כבר החלים מקורונה חודשיים קודם לכן.

אנשי חיל האוויר הבריטי תיארו את התנהלותו של הטייס האזרחי כ"שחצנית ויהירה". די מהר הוזעקו לשם אנשי המשטרה הצבאית של חיל האוויר שעצרו את האיש.

למרות שטען שיש לו 2,200 שעות טיסה ואישורים לטוס בבריטניה, ארה"ב וקנדה, כמו גם שהוא היה בטוח שהבסיס משרת גם טיסות אזרחיות, בית המשפט דחה את כל הטענות שלו.

גם העובדה שעזב והמריא מהבסיס למרות שנאמר לו שחל איסור לעשות זאת עד 8 בבוקר למחרת לא סייעה לו לקבל הקלות בעונש - והביקור המתוכנן בחוף הים שלא יצא לפועל הפך יקר במיוחד.