התקיפה באיראן - משחק לאייפון
כולם מדברים על התקיפה באיראן, אז למה נשחק בזה באייפון | צילום: אפסטור

זה כבר כמה שנים שהאפשרות של תקיפה באיראן מונחת על השולחן ושגורה בפיו של כל ישראלי. מנגד, כל הזמן מזכירים, מסבירים ואומרים לנו שזה לא יהיה כל כך פשוט. ובכל זאת, היה מי שניצל את אי הוודאות שחווה הישראלי הממוצע והחליט לעשות מזה כסף. המשחק הישראלי החדש לאייפון, "התקיפה באיראן", פתוח כבר יומיים להורדה מה-AppStore ונראה שלא מעט ישראלים מעבירים את הזמן הזה בתקיפת יעדים וכורים באיראן. באייפון כמובן.

המשחק מזכיר את משחקי הווידיאו שמדמים משימות תקיפה אוויריות, אלא שכאן, מוטלות על השחקן ומסך המגע משימות קונקרטיות – הפלת כלי טיס איראניים ותקיפת מתקני גרעין. כמובן שבתקיפה באיראן יהיה צורך לקחת בחשבון גם את סוללות הנ"מ האיראניות, את צוללות הגרעין ואיך לא, את לוחמת הסייבר, אבל בשביל משחק באייפון, נסתפק בזה.

המשחק מציג על גבי המסך מטרות קרקעיות ומטוסי אויב. אחרי הפלה של כל מטוס אויב, ניתן יהיה לאסוף מהמסך מטבעות זהב שבאמצעותם ניתן יהיה לשדרג את דגם מטוס ה-F15 הבסיסי שניתן לשחקן בתחילת המשחק. הדגמים המתקדמים יותר שניתן לשדרג אליהם מאוחר יותר הם ה-F16 וה-F22. כמובן שהתנגשות במטוס אויב, או ספיגת פגיעת טיל, תביא להפסד. טוב, לא נורא, אפשר לנסות שוב.

משחק לאייפון תקיפה באיראן
מי יצליח להשמיד את מתקני הגרעין?

חיל האוויר הישראלי כבר שימש בעבר כהשראה למשחק המחשב הנוסטלגי "כוכב כחול" – משחק מחשב שנמכר בעבר בגרסת CD  ובמהלכו השחקן נדרש לבצע תקיפות של חיל האוויר במתווה של מבצעי העבר של החיל, כמו לדוגמא תקיפת הכור הגרעיני בבגדד במהלך "מבצע אופרה". טייסי חיל האוויר, כך נראה, לא יתאמנו לקראת התקיפה של מתקני הגרעין האיראניים באמצעות מסך המגע, אלא באמצעות אינספור שעות של טיסות אימונים, אימונים בסימולטורים ושינון פקודות ונקודות ציון. אנחנו, נסתפק בצבירת שעות מול האייפון ושבירת שיאים מול החברים.

>> רוצים לתקוף עוד יעדים? נסו את Tell Me How It Ends