כלא אבו ג'אריב (צילום: Wathiq Khuzaie, GettyImages IL)
איזה שיר משמיעים עכשיו ברקע? זה שהשמיעו גם אתמול, ושלשום, ולפני שבוע | צילום: Wathiq Khuzaie, GettyImages IL

כל שיר, לא משנה כמה הוא טוב, יכול להפוך לסיוט של ממש כשמשמיעים אותו שוב, ושוב ושוב - עד כדי כך שהשומע עלול לאבד את עשתונותיו. בחיל הים האמריקאי זיהו את הפחד הזה ותאמינו או לא, על פי מגזין הטיימס, הם עושים שימוש בשירי בריטני ספירס כדי להבריח את הפיראטים הסומלים מזירות בלב ים (רק מעניין היה לראות מה היה קורה אם הו מעלים את בריטני להופעה חיה בכנס של אל שבאב).

אבל לא רק השירים של בריטני מככבים בארסנל הצבאי כאמצעי הרתעה, יש כאלו שמשמשים ללא פחות מאשר עינוי. אלה הם ארבעת השירים הפופולריים ביותר:

#1 I Love You של בארני הדינוזאור

אין בארצות הברית אף הורה אחד שלא התחרפן כבר מהשיר הזה ושלא רוצה להרוג את הדינוזאור הסגול שעונה (או לא עונה) לשם "בארני". בצבא האמריקאי זיהו את הפוטנציאל והכניסו את השיר כתוכן חובה לתכנית האימונים שלהם. יוצא צבא אמריקאי כבר העיד שנדרש להקשיב לשיר הזה ברצף במשך 45 דקות במהלך אימונים. נראה אתכם מקשיבים לזה דקה.

#2 פנמה של ואן הלן

בשנת 1989, האמריקאים החליטו לשים קץ לשלטון של מנואל אנטוניו נורייגה, מי שהיה בזמנו השליט הצבאי בפנמה. הם שלחו צוות של הנייבי סילס, אבל אלו נתקלו במחסום חוקי כי השליט מצא לו מסתור בשגרירות של הוותיקן במדינה – מטרה שאסור לתקוף. כל זה לא מנע מהאמריקאים לחפור ליושבי הבניין במשך כמה ימים עם השיר פנמה של ואן הלן עד שהקדושים המעונים נכנעו והסגירו לידי האמריקאים את נורייגה. עכשיו תקשיבו ותגידו אם הייתם עומדים בזה.

>> נושמים צבא? לסיפורים הכי מעניינים, הצטרפו לפייסבוק של פז"ם

#3 Real Slim Shady של אמינם

השיר הזה הוא כנראה שיר שהסיטואציה היחידה שבה הוא לא בלתי נסבל היא שעת לילה מאוחרת במועדון כשהאלכוהול זורם בעורקים וכשכבר ממש לא אכפת מה שומעים ומה רוקדים. כמה שעות לאחר מכן, בשלב ההאנג אובר, השיר הזה גם יכול להרוג אנשים ("Please Stand Up!", "May I Have Your Attention Please?!"). דמיינו מה זה לשמוע את השיר הזה במשך 20 יום בכל פעם שמביאים לכם אוכל ושתייה. אסיר שהוחזק בכלא אמריקאי סודי בקאבול שיתף ארגוני זכויות אדם בחוויה המפוקפקת. "רב האסירים איבדו את זה", הוא אמר. "שמעתי אנשים שדופקים את הראש בקיר ובדלת וזועקים". מעניין מה לאמינם היה להגיד על זה. עכשיו הגיע תורכם –

Born in the USA #4  ברוס ספרינגסטין

אסירים שיצאו מהכלא השערורייתי בגואנטנמו, סיפרו שצליל ההשכמה בבוקר היה הבחירה המשונה של השיר הזה. האסירים בגיטמו לעומת זאת, העידו שבמשך שנים הושמע להם גם השיר "Killing in the Name" של Rage Against the Machine, מה שלכל הדעות, אפשר להקשיב לו לפרק זמן מוגבל ביותר. הגיטריסט של  הלהקה היה בין אלו שדרשו לחשוף את רשימת השירים שבהם עשו שימוש כדי לענות אסירים. מעניין מה הוא הרגיש כשגילה שפרי ידיו הוא חלק מהרשימה. אאוץ'

איזה שירים אתם הייתם מוסיפים לרשימה? שתפו אותנו בתגובות.

>> מטריד: עוברים ניתוח שאיבת שומן כדי להתקבל לצבא