התעשייה האווירית נכנסת לתחום היבשה והודיעה על כוונתה להקים מפעל חדשני בבאר שבע. בהודעתה ציינה החברה כי תייצר שם בין היתר מערכות מכ"ם יבשתיות כגון Drone Guard לשיבוש רחפנים ומכ"מים להגנת גבולות.

עוד ציינו כי בהקמת המפעל יושקעו עשרות מיליוני שקלים לבניית תשתיות טכנולוגיות חדשניות, מחקר ופיתוח בתחומים פורצי דרך.

לדברי גורמים בתעשייה האווירית, ההוצאה על פתרונות לוחמה בעולם היבשה מהווה כ-15 אחוז מתקציבי ההגנה העולמיים והתחום כולל טכנולוגית לוחמה אוטונומית, הזוכה להתעניינות רבה מצד צבאות מתקדמים ובראשם ארה"ב וישראל.

"לאור מעבר צה"ל דרומה, אין מקום טבעי יותר להקמת מפעל יבשה מאשר בבאר שבע", ציין הראל לוקר, יו"ר התעשייה האווירית.

היו"ר גם הסביר את ההחלטה להיכנס לתחום היבשה: "התחום בצמיחה גבוהה והטכנולוגיה של התעשייה האווירית היא פלטפורמה מצוינת לפיתוח מגוון פתרונות ומענה לצרכים המבצעיים של כוחות היבשה, בהגנה על הכוחות, בהשגת מודיעין עבורם ובמערכות תקיפה".

המפעל יהיה חלק מחטיבת אלתא של התעשייה האווירית העוסקת בפיתוח מערכות מכמ"ים מוטסים, מערכות מודיעין, לוחמה אלקטרונית, תקשורת ועוד. בין היתר פיתחה וייצרה אלתא את מכ"ם מערכת כיפת ברזל של חברת רפא"ל, ומערכותיה המתקדמות נמכרות לצרכים צבאיים ואזרחיים במעל למאה מדינות ברחבי העולם. 

לאחרונה הציגו התעשייה האווירית, רפאל ואלביט למשרד הביטחון את ה'כרמל', רק"מ בלתי מאויש שדומים לו מייצרת החברה לשימוש צבאי בארץ ובעולם.