מוחמד חאראק (צילום: טוויטר)
מוחמד חאראק. פעל תחת ארגון דאע"ש על אדמות ספרד | צילום: טוויטר

ספרד סוערת בימים האחרונים לאחר מעצרו של מוחמד חאראק, אזרח ממוצא מרוקני שחשוד כי פעל בשורות ארגון דאע"ש מביתו שבאי מיורקה. חאראק חשוד שתכנן מתקפת טרור על אדמות ספרד, וכן בהפצת חומרי תעמולה של דאע"ש ברשת ובגיוס לוחמים חדשים עבור הארגון. חאראק שהה בחקירה מאז שנעצר בשבוע שעבר, וכעת מתפרסמים פרטים חדשים ששופכים אור על אורח החיים שניהל - דווקא בתחום הזוגי.

על פי חברים משותפים של חאראק ומי שהייתה בת זוגו בחמש השנים האחרונות, הסיבה לפרידה של השניים לפני מספר חודשים הייתה התנאים הנוקשים שהציב בפניה. חאראק מנע ממנה ללבוש בגד ים, אסר עליה להסיר את שיער גופה ולהתאפר. דרישות דומות העמיד בפני אחותו ואמו.

יצוין כי הדרישות הללו עומדות בניגוד מוחלט לאורח החיים המערבי שניהל חאראק עד הצטרפותו לדאע"ש - הוא עבד כשף בבית מלון מקומי ואף התנדב במשטרה הספרדית. לאחר שנעצר, חאראק טען כי למעשה עבד כסוכן עבור ארגון הביון הספרדי, ופעל בקרב פעילי דאע"ש תחת סיפור כיסוי במטרה לסכל מתקפות טרור עתידיות. בפשיטה על ביתו נמצאו כלי נשק רבים וכן סמים.

חאראק הוא אחד מפעילי דאע"ש רבים שפועלים על אדמות אירופה בתאי טרור ומתכננים פיגועים ביבשת. חלק מהפיגועים מסוכלים, אבל כפי שנוכחנו לראות בבריסל ובפריז, אחרים יוצאים לפועל. חאראק מוחזק בבידוד בכלא בעיר פלמה דה מיורקה, ומנוע מיצירת קשר עם אסירים אחרים.