לנאט"ו ומדינות המערב אין שום יכולת להתמודד עם טילי Iskander-M של רוסיה. כך טוען הגנרל הרוסי אלכסנדר לוזאן בראיונות לסוכנויות הידיעות במדינה, אחרי שהחלו לפרוס את הדגם המתקדם של הטיל.

גם בנאט"ו התייחסו לפריסה של הטיל הרוסי. מזכ"ל הארגון, ינס סטולטנברג, אמר שהברית תבחן את הצעדים שלה, במיוחד פיתוח מואץ של אמצעי הגנה, מה שעשוי ללמד כי הטענות של הרוסים נלקחות ברצינות.

"אין למערכת ההגנה האווירית של נאט"ו יכולת להתמודד עם הטקטיקה והיכולת המבצעית של ה Iskander-M", אמר גנרל לוזאן. לדבריו "גם לטילים האמריקאים כמו הפטריוט יש אפקטיביות נמוכה, כמו שראינו בתקיפה האחרונה של איראן נגד בסיסים אמריקאים בעיראק".

לדברי גנרל לוזאן על הבסיס האמריקאי שנפגע שוגרו 14 טילים ו-10 מהם פגעו במטרה. לטענתו אם המערכת האמריקאית לא הצליחה להתמודד עם הטילים האיראנים אין לה שום סיכוי להתמודד עם הטיל הרוסי.

עוד טען שגם הפיתוחים שיש בבריטניה וצרפת לא יעילים מול המערכות של הרוסים. לדבריו המערכת היחידה שאולי תצליח להתמודד עם הטיל הרוסי היא מערכת האגיס האמריקאית אולם זו מערכת ימית שלא קיימת ביבשה.

ה"איסקנדר" זה טיל בליסטי לטווח קצר ובינוני שהרוסים פיתחו כמחליף לטילי הסקאד. הדגמים הראשונים של הטיל נכנסו לשרות בשנת 2006 עם טווח של 200 עד 300 ק"מ ויכולת לשאת גם ראש נפץ גרעיני.

הטיל נחשב למדויק ועל פי הרוסים גם ניתן לעדכן את המטרה תוך כדי מעוף הטיל. רוסיה עשתה שימוש בטיל הזה במהלך מספר עימותים. ככל הנראה היא מפעילה אותו גם בלחימה שלה בסוריה.

הדגם M המתקדם של הרוסים מגיע לטענתם לטווח של כ-500 ק"מ כשהוא משייט בגובה של 50 ק"מ במהירות של 6-7 מאך.