סמלת שנייה ש', היא שוטרת מג"ב שניטרלה את המחבל אתמול ומנעה אסון גדול. אתמול בסביבות השעה 15:20 בצהרים גי'פ של 8 סיירות ביחידת "הסיירות" של משמר הגבול הבחין בהמולה גדולה בסמוך לחנות עדיקא בעיר העתיקה ומיד הן החלו לפעול. בפיגוע נפצעו שלושה אזרחים בינוני וקל. "קודם כל חשוב לי לציין שאנחנו לא לוחמות, אנחנו סיירות וברוך השם היה לנו אירוע חיובי אתמול", היא אומרת בבוקר שאחרי, "תפעלנו בצורה מאוד טובה, היחידה כולה. הרגשות עדיין מעורבבים, אבל סך הכל אני מרגישה בסדר".

לדבריה, האירוע התחיל מבחינתה כשהיא וחברותיה נכנסו לרחוב יפו בעיר בג'יפ הסיור שלהן בדרך להחלפת משמרת. "אני הייתי הנהגת ברכב, עצרתי את הרכב ליד חנות 'ליאור עדיקה' שבה היה האירוע, המון רץ מתוך החנות, ישר כולנו מבינות שמדובר בפיגוע, דורכות את הנשקים, פורקות מהרכב ונכנסות בין תוך ההמון לתוך החנות".

זה קרה לך אי פעם בחיים שקרה שמתרחש פיגוע מול העיניים שלך?
"לא. גם אני וגם השוטרות שהיו איתי בשטח זה פעם ראשונה שנתקלו באירוע מהסוג הזה, ובאמת כולם תפעלו והתנהלו בדיוק כמו בתרגולות וכמו שמתרגלים אותנו באירועים היום-יומיים".

מה הדבר הראשון שאת רואה מול העיניים ברגע שאת נכנסת לחנות?
"לחנות יש כניסה ראשית וכניסה צדדית, רוב השוטרות נכנסו מהכניסה הראשית אני נכנסתי מהכניסה הצדדית שממנה ישר ראו את המחבל עומד עם האזרח, האזרח הדקור שנפגע ומתאבק איתו ממש, וברגע הזה לא היה אפשרות לפתוח בירי, מכיוון שהיה סכנה לאזרח שחף מפשע, ישר הבנו שמדובר בפיגוע, ניסינו לחפש זווית. היה חשש מירי דו צדדי גם בין השוטרות וגם לפגוע באזרחים מאוד נזהרנו תקשרנו אחת עם השנייה בצורה מעולה, ואז אני תקשרתי עם האזרח וצעקתי לו".

בשלב זה ש' צועקת לשוטרות שנמצאות לידה לחדול ירי. "אז צעקתי לאזרח להדוף את המחבל אחורה כדי שאני אוכל לבצע ירי, האזרח נתן דחיפה למחבל לאחור ובאותו רגע מתבצע ירי לכיוון המחבל והוא נוטרל. פעלנו בדיוק כמו בתרגולות, ממש כמו שמתרגלים אותנו יום יום".

מפקד מג"ב ניצב אמיר כהן שיבח את הסיירות ואת קור הרוח שהפגינו באירוע עד לנטרול המחבל ובמג"ב שוקלים להעניק להן צל"ש. "לא חשבתי לרגע על החיים שלי. המטרה שלנו לשמור על ביטחון האזרחים, אנחנו לא מרגישות גיבורות. עשינו מה שהיינו צריכות לעשות".

למי עשית את הטלפון הראשון להגיד 'ניטרלתי מחבל'?
"לאמא. להגיד לה שהכל בסדר ושאני אדבר איתה יותר מאוחר".