אבחי אדרעי מאוים על ידי חמאס
חמאס: "אביחי אדרעי מבוקש על ידינו"

ברשת נמשכים מאבקי הפרופוגנדה והמלחמה התודעתית. בפוסט ויראלי שהופץ ברשתות החברתיות נראית תמונתו של דובר צה"ל בערבית, רס"ן אביחי אדרעי{ על רקע אדום, כאשר תחתיו כתוב בעברית ובערבית: ''עזה שתפו! מבוקש על ידי גדודי עז אדין אל קסאם". מדובר בצעד הרתעתי שעושה חמאס אחרי ששלח הודעות SMS לאזרחים בישראל, שלח מיילים מאיימים, שיבש את שידורי הטלויזיה בארץ, השתלט על עמודי פייסבוק שונים ושידר מסרים מרתיעים בעמודי הפייסבוק והטוויטר הרשמיים של צה"ל.

אדרעי, ראש מדור תקשורת ערבית בדובר צה"ל, אחראי על הקשר עם אמצעי התקשורת הערבית בעולם כולו. הוא מנהל את עמוד הפייסבוק של צה"ל בערבית, עמוד שלמעשה נושא את שמו ואת פניו ובו הוא מפרסם סטטוסים עם מסרים לציבור הערבי. בראיון שנתן אדרעי לאתר פז"ם לפני שנה, אמר אדרעי שהוא נחשף למיליוני צופים ערביים. "הפרצוף שלי למעשה מוכר בעולם הערבי", סיפר, והוסיף שהוא מקבל תגובות נאצה ללא סוף. "אם אתחיל למחוק כל תגובה נאצה, אז כדאי שאפנה לי 24 שעות ביממה כדי למחוק הכול".

היסטוריה של איומים על קציני צבא

זוהי אינה הפעם הראשונה שבה קצינים ידועים בצה"ל מקבלים מסר מרתיע שכזה באופן אישי, לפניו קדמו קציני המטה הכללי בתקופת כהונת הרמטכ"ל רא"ל במיל' גבי אשכנזי כאשר הוא, מפקד חיל הים וקציני מטה נוספים היו נתונים לאיומי תביעה משפטית בחו"ל ופגיעה אישית לאחר מבצע "עופרת יצוקה" ומבצע ההשתלטות על הספינה התורכית מאבי מרמרה.

רס"ן אדרעי קיבל כבר כמה פעמים בעבר איומים אישיים על ביטחונו, בעיקר לאחר אירועים ביטחוניים מרכזיים כמו מלחמת לבנון השנייה ומבצע עופרת יצוקה. הוא ידוע בקרב הציבור הישראלי והערבי בשל שליטתו בשפה ובמנטליות הערבית, בשל התעוזה והביטחון שהוא מפגין בראיונות באמצעי תקשורת ערבית ובשל הותק שצבר בתפקיד דובר צה"ל בערבית.

>> שליטה מוחלטת של צה"ל במידע - טוב או לא?