אין תמונה
דאע"ש הפכו מעשה מזוויע למציאות עבור ילדים ברחבי העולם

קשה לחשוב על כך, אבל העולם ככל הנראה "התרגל" לסרטוני ההוצאה להורג של דאע"ש. ארגון הטרור ממשיך לפרסם סרטונים מחרידים ואנחנו ממשיכים בחיינו. אך בעוד אנחנו חשים זעזוע, ילדים ברחבי העולם שנחשפים לסרטונים של המדינה האסלאמית, מתייחסים לסרטוני ההוצאה להורג באופן אחר לגמרי - עבורם, מדובר במודל לחיקוי.

לאחרונה מתפרסמים ברשת סרטונים של ילדים שהמציאו משחק חדש - הם מחקים את סרטוני עריפת הראשים של דאע"ש. בסרטון האחרון נראית קבוצת ילדים מתימן מחקה את הסרטון בו דאע"ש הוציאו להורג 21 מצרים לאורך רצועת חוף בלוב (הסרטון המקורי ככל הנראה מזויף).

אין תמונה
גם ה"שובים" וגם ה"קורבנות" נכנסו היטב לתפקיד

הסרטון צולם ככל הנראה באחד החופים בתימן. חמישה ילדים כבני 10 שפניהם מכוסות, מובילים חמישה ילדים אחרים לאורך החוף, לבושים רק במכנסיים וידיהם קשורות מאחורי גבם. הילדים ש"מוציאים להורג" אוחזים מקלות במקום סכינים. הסרטון מלווה במוזיקה אותה ניתן לשמוע בסרטוני דאע"ש, וניכר שהצלם ניסה לחקות אפילו את האפקטים בהם משתמשים בארגון הטרור, הכוללים זוויות צילום והילוך איטי.

בסרטון המלא, אותו אנו לא מציגים כאן, אחד הנערים מחקה את הנאום של "ג'יהאדי ג'ון", ולאחר מכן ההוצאות להורג המדומות מתחילות. הסרטון אפילו נגמר עם הים האדום מדם, בדומה לסרטון ההוצאה להורג של דאע"ש בלוב.

אין תמונה
עולם מופרע

הסרטון כאמור הוא לא הראשון. גם ילדים במצרים צולמו כאשר הם מחקים את עריפת הראשים. אפילו ביפן נערות צילמו את עצמן מוציאות להורג בסגנון דאע"ש - סרטון שהופץ ב-Vine לאחר ההוצאה להורג של השבוי היפני ועורר סערה גדולה במדינה. בדבר אחד אין ספק - על ילדים קל מאוד להשפיע. בזמן שהעולם ממשיך להזדעזע ממעשי דאע"ש, הדור הצעיר גדל לתוך מציאות מעוותת, והגבולות בין טוב ורע מטשטשים באופן מסוכן.