חייל צה"ל המשרת כמאבטח מתקנים בבסיס צריפין הותקף באלימות קשה על ידי נהג משאית, אותו ביקש לבדוק מתוקף תפקידו. הוא נפצע ופונה לקבלת טיפול בבית חולים, כשהתוקף נעצר על ידי משטרת ישראל ושוחרר למעצר בית. תיעוד התקרית החמורה פורסם ב-N12 והיום (שלישי) התראיין עידו, אביו של החייל ל"חדשות הבוקר", עדכן במצב של בנו ומתח ביקורת על התנהלות המשטרה.

"יש לו חתכים בראש והוא סובל מכאבים בצוואר, נמצא בסוג של טראומה", סיפר עידו על מצב בנו החייל. "הוא בחור צעיר וחזק שיתגבר על הכאבים אבל הצלקות ממה שקרה יישארו אצל כולנו עוד הרבה זמן".

"מאז שזה קרה אנחנו לא ישנים בלילה", הוסיף האב. "הבן שלי עשה את תפקידו ואמר לנהג תמתין שנייה שאבדוק אותך. הוא לא התגרה בו, חינכתי אותו לא לתקוף ולהתרחק מדברים כאלה. אותו בחור פשוט תפס אותו מהראש והטיח את ראשו באבן השפה".

האב הביע אכזבה מטיפול משטרת ישראל בפרשה. "אם זה היה קורה לשוטר בתפקיד זה לא היה נגמר ככה. הוא שוחרר לחמישה ימי מעצר בית ויחזור לעיסוקים שלו. אני בטוח שאם הבן שלי היה שוטר ולא חייל, התוקף היה נעצר עד תום ההליכים לפחות. היו מחמירים איתו הרבה יותר".

"הוא יכול היה לגמור לי את הילד, לאן הגענו?", הביע האב תסכול, "הילדים של כולנו חיילים בצבא, מחר זה עלול חלילה להיות ילד של מישהו אחר". המשפחה הגישה גם תביעה פלילית כנגד התוקף באמצעות עורך הדין ששי גז. האב עדכן כי בנו נמצא כרגע במנוחה בבית ובהמשך יחזור לשירותו הצבאי, בשלב זה לא ברור לאיזה תפקיד.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה:

"המשטרה רואה בחומרה כל מעשה אלימות. בהתאם, עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה שעודנה מתנהלת, במהלכה החשוד נחקר ונשלח למעצר בית. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ולבצע את כל הפעולות הנדרשות, הכול במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם החשוד".