המדריך שפרסם דאע"ש (צילום: vocativ.com)
המדריך שפורסם בפורום של דאע"ש | צילום: vocativ.com

אחרי השימוש המאסיבי ברשתות החברתיות ובאינטרנט בכלל לגיוס תומכים, כעת מתברר שדאע"ש לא רק מגייס, אלא גם מפעיל ומכשיר את אנשיו באמצעות האינטרנט. בפורום מוצפן של הארגון פורסם בשבוע שעבר, ימים ספורים בלבד לפני מתקפת הטרור בפריז, מדריך מפורט להרכבה ושימוש ברובי קלצ'ניקוב ורימוני יד בהם נעשה שימוש בפיגועים שגבו את חייהם של יותר מ-130 קורבנות ביום שישי האחרון.

>> מכורים לפז"ם? כך תקבלו את הידיעות ישר לסלולר

הפרופגנדה של דאע"ש בצרפת הגיעה לשיאה במגזין "דאר אל-אסלאם", מגזין תעמולה בשפה הצרפתית. כותבי המגזין, שיצא לאור בפעם האחרונה לפני מספר חודשים, לא נחים ופעילים גם בפורומים של דאע"ש באינטרנט מסתבר. "הדרך היחידה לברוח מעונשו של אלוהים היא להילחם בלא-מאמינים על האדמה שלהם", נכתב בהקדמה למדריך, כפי שנחשף ב-Vocativ. "כל מוסלמי חייב לרכוש נשק ולדעת חוקים בסיסיים בשימוש בו. במדינות כמו צרפת קשה לרכוש ידע על נשק. בדיוק בגלל זה, צוות מגזין דאר אל-אסלאם ישמח לחלוק איתכם את המידע הזה".

המדריך שפרסם דאע"ש (צילום: liberation.fr)
מגזין "דאר אל-אסלאם" | צילום: liberation.fr

"רובי קלצ'ניקוב קלים במיוחד לתחזוק, והם הוכיחו את עצמם פעמים רבות כאמינים מאוד. רימונים הם לא יקרים ומאוד יעילים. הם יוצרים את הפציעות החמורות ביותר", מפרט המדריך המאויר. בחלק אחר שלו, שעוסק באקדחים קטנים יותר, נאמר כי "לא ניתן להשיג אותם בצרפת מבלי להרוג שוטר ולגנוב אותו". גם לאחר פרסום הדיווחים על הפיגוע, כותבי הפורום האדוקים לא נחו והציפו אותו ב'ממים' אלימים במיוחד שהביעו שביעות רצון מהאירועים.

עוד ב- פז"ם: