סטטיק קצין (צילום: מתוך instagram)
הקשב המפקד. הקצין סטטיק | צילום: מתוך instagram

כבר הכרנו כמעט את כל השכונה של אופירה אסייג, גילינו על הערצה של בן אל תבורי ליהודה לוי בפסטיגל ואפילו שמענו סיפור קורע מצחוק של שחר חסון על ימיו כמחבל בסדרה "טירונות". כל זה ועוד לא התחלנו לדבר בכלל על כמות פרטי המידע שגילינו על המפורסמים שנחשפו מאחורי המסכה. אז רגע לפני הגמר הגדול של הזמר במסכה (מוצ"ש אחרי החדשות, קשת 12), ולכבוד "צו 12", יום שידורים מיוחד למען המתגייסים שקורה היום (ראשון), יצאנו לבדוק מה חברי הפאנל והמפורסמים עשו בצבא. עבור למצב נוח, אנחנו מתחילים.

נתחיל בצמד המוזיקלי והכובש סטטיק ובן אל, שעסקו שניהם במתן עזרה לאחרים. בזמן שסטטיק היה קצין באכ"א (אגף כוח אדם) ועסק בהצבת חיילים, טיפול במשאבי אנוש ודאגה לתנאי הפרט, בן אל שירת כמדריך נוער בבסיס חיל האוויר שקרוב לביתו. במסגרת התפקיד הוא היה סוג של חוליה מקשרת בין הצבא לצעירים לפני הגיוס, והעביר פעילויות חברתיות הקשורות להיכרות עם צה"ל, סיורים לתלמידי בית ספר ועוד. חלום שלנו להיות בסיור כזה איתו. 

בן אל תבורי בצבא (צילום: יח"צ)
חלום שלנו להיות בהדרכה שלך. בן אל תבורי וחברים | צילום: יח"צ

היושבת לצדם, אשת התקשורת המצליחה אופירה אסייג, הייתה מש"קית קישור (משאבי אנוש בתחום המילואים) במעפ"ד (מפקדת עורף דרום) ביחידת מפקדת נפקדים ועריקים. הקומיקאי שחר חסון שירת ככבאי בחיל האוויר והמנחה האהוב עידו רוזנבלום היה ש"ג (שומר גדר/ גבול) בגלי צה"ל. 

המפורסמת כחיילת (צילום: יח"צ)
מה ששלה שלה. החיילת אופירה אסייג | צילום: יח"צ

הבמאי צדי צרפתי עשה הפסקה מהתיאטרון והתגייס לצה"ל. הוא שירת בלהקת פיקוד מרכז, ושם הכיר ועבד עם גדולי התעשייה כמו שייקה לוי, עפרה פוקס, אביבה פז ודני ליטאי. שבוע אחרי שחרורו, צרפתי חזר אל התיאטרון והתקבל מיד למספר רב של הצגות. כאילו היה למישהו ספק. 

צדי צרפתי בצבא (צילום: יח"צ)
זה כן. צדי צרפתי בימי הלהקה | צילום: יח"צ

התחקיר שלנו לא נגמר בפאנל המומחים והמנחה, ובעזרת גיגול קצר גילינו גם מה עשו המפורסמים שנחשפו מתחת למסכה עד כה. מסתבר שהיו לנו לא מעט לוחמים כמו הקקטוס ינון מגל, שהיה קצין ומפקד צוות בסיירת מטכ"ל המובחרת, דביר בנדק הכריש שירת בחטיבת הנח"ל בזמן האינתיפאדה הראשונה ברצועת עזה והקרמבו המתוק טל פרידמן, היה חובש בסטי"לים (ספינות טילים), או בשמה הצבאי "שייטת 3", בחיל הים.

View this post on Instagram

A post shared by Tal Friedman טל פרידמן (@talfriedman1)

וכמובן, אי אפשר בלי להזכיר את הדב הפתיע, שהתגלה בתור לא אחר מאשר גדי סוקניק. העיתונאי והמגיש הוותיק שהתגייס בשנת 1970 לשייטת 13, יחידת הקומנדו הימי, ושם שירת במשך כחמש שנים, ואם זה לא מספיק, הוא נשאר במילואים עד גיל 45. סוקניק השתתף בין השאר במבצע "אביב נעורים" ובמבצע חשאי להעלאת יהודי אתיופיה מסודאן דרך הים. גיבור שלנו.

אבל עם כל הכבוד ללוחמים האמיצים, הם לא היו יכולים לשמור על מורל גבוה בלי הלהקות הצבאיות שגם קיבלו ייצוג הולם ב"הזמר במסכה". ביניהם היה השור יזהר כהן, שהרבה לפני שהפך לישראלי הראשון שזכה באירוויזיון, שימח אנשים בצוות הווי הנח"ל, שהיה הרכב נפרד בצמוד ללהקת החטיבה. אורנה דץ, הפופקורן, הייתה חלק מלהקת מפח"ש (מפקדת חילות השדה, שלימים הפכה להיות זרוע היבשה) והיעל, גלית גיאת, שירתה בלהקת פיקוד מרכז כמו רבים וטובים מהתעשייה.

View this post on Instagram

A post shared by Orna Datz - אורנה דץ (@ornadatz)

בנוסף לכל הזמרים והלוחמים, היו כמה אנשי מטה לא פחות חשובים כמו מלפפון חמוץ, עינת שרוף, ששירתה כפקידה פלוגתית בצנחנים, והמודח הטרי מאמש (שבת), איציק כהן הדרקון, ששירת ביחידת ממכ"א (מרכז מיכון כוח אדם), האחראית על מערכת ניהול כ"א שלימים אוחדה עם ממט"ל (מרכז מחשוב טכנולוגי לוגיסטי) והפכה ליחידת שחר באגף התקשוב וההגנה בסב"ר.