מטוס טייפון מנמיך עוף
אף אחד לא ציפה שזה יהיה כל כך קרוב

במפגן אווירי שנערך בשבוע שעבר בבסיס חיל האוויר המלכותי הבריטי וודינגטון שבמזרח אנגליה התקבצו לא מעט ספוטרים נלהבים שביקשו לקבל את זווית הצילום הטובה ביותר של המטוסים, זווית השונה מזו שקיבל כל הקהל (שמנה 148 אלף איש בסוף שבוע אחד). הם כולם התמקמו בשדה שממוקם מתחת למסלול הנחיתה של הבסיס, חלקם הצטיידו בסולמות כדי שיוכלו לצלם את המטוס מנקודה קרובה יותר וחיכו בציפייה דרוכה למטוס הטייפון שינחת במקום.

כשהמטוס הופיע באופק, הם כולם נכנסו לעמדות בכדי לצלם ולהשיג את התמונות הטובות ביותר, אבל תוך כדי הנחיתה, הם הבחינו כי הוא מנמיך עוד ועוד – הרבה יותר ממה שהם ציפו לו. בשברירי שניה, שהיו יכולים להיות אסון נורא, כל מי שרק היה יכול נס על נפשו ונשכב על הרצפה כדי לא להיקלע לתוך מערבולת זרמי האוויר שנוצרת מאחורי מנועי המטוס שמיד שלאחר שחלף מעל לראשי הצלמים, חלף מעל לסוללת ההגנה של שדה התעופה במרחק מזערי שלא עלה על מטר אחד בודד.

ההתרחשות כולה, תועדה על ידי ספוטר היה במקום (איך לא) שהעלתה את הסרטון ליוטיוב.

הדיילי מייל שהביא את הסיפור, הביא גם את תגובת חיל האוויר המלכותי הבריטי שלטענתו, הנחיתה הייתה תקינה לחלוטין ושתאמה את כל הפרמטרים של נחיתת מטוס מסוג טייפון. עוד מוסרת התגובה כי אנשים שעומדים תחת נתיב הנחיתה לא אמורים להיות מופתעים מגובה המטוס שכן האזור כולו משולט בתמרורי אזהרה שנועדו להרחיק מתעניינים. וכמובן – לשם הנימוס הבריטי מצוין בתגובה כי חיל האוויר מתנצל על כל אי נוחות שנגרמה לנוכחים במקום.

>> הלוחמים נקלעו למארב – הקרב כולו תועד