אריה מת בסוריה (צילום: טוויטר)
המצב הולך ומדרדר. התמונה שהופצה ברשתות החברתיות | צילום: טוויטר

סיפורי הזוועות מהלחימה בסוריה ממשיכים להציף את הרשת: אחרי שבשבוע שעבר דיווחנו על שיטת מכירת האיברים בה נוקטים הפליטים כדי לשרוד, עכשיו מגיעה עדות נוספת המצביעה על המצב הבלתי האפשרי של האזרחים הסוריים.

בתמונה, שרצה בימים האחרונים ברשתות החברתיות, נראים מורדים סורים לאחר ששחטו אריה אותו הוציאו מגן חיות בעיר ע'וטה בדרום מערב סוריה. אחד מהם מחזיק את ראשה של החיה האצילית, ואחר נראה כחותך בשר מהרגליים שלה. דיווחים מסוימים גם גורסים שהמורדים התכוונו גם להשתמש בעורו של האריה כדי לייצר מעילים שיעזרו להם להתחמם בתקופת החורף.

המורדים, שפרסמו את התמונה בטוויטר, ביקשו להמחיש באמצעותה עד כמה המצב חמור במדינה שבה האזרחים מורעבים ועושים הכול כדי לשרוד. לא ברור אם האריה היה חי לפני שהמורדים טיפלו בו, אך הנקודה של האזרחים המורעבים - שנמצאים באחד האזורים מוכי הקרבות ביותר בסוריה - ברורה למדי.

בחודש שעבר אחד המופתים בסוריה פרסם פסק הלכה לפיו מותר לאכול כלבים וחתולים. "עשינו זאת לא כי זה מותר על פי הדת, אלא כי זאת השתקפות של המציאות בה אנחנו חיים", הסביר איש הדת. "לאנשים פה אין שום דבר לתת לילדים שלהם".

מלחמת האזרחים בסוריה נכנסה כבר לשנתה השלישית. למרות שהאו"ם ממשיך במאמציו לספק אוכל לאזרחים באזורי הקרבות - לפי הדיווחים יותר מ-3 מיליון איש קיבלו אספקה בחודש אוקטובר - המצב עדיין ממשיך להידרדר, זרם הפליטים ממשיך לגדול ומאות אלפי אנשים מוצאים את עצמם במלחמת הישרדות יומיומית.