1. לקשור "פפיון" מהשרוכים של הכומתה

פפיון משרוכי הכומתה
לעולם לא: קשירת "פפיון" מהשרוכים של הכומתה

תופעה מוכרת בקרב צעירים: לבצע קשירת "פפיון" משרוכי הכומתה. ובכן, תנו לנו לספר לכם משהו: לשרוכי הכומתה אין שום תפקיד או תכלית. לא אמורים לקשור אותם, הם פשוט שם, ויש כאלה שמעדיפים בכלל לגזור אותם. חלק גדול מהכומתות מגיעות עם קשירה, וחשוב להתיר אותה במהירות כדי להימנע ממבטים מביכים וגיחוכים מצד פז"מניקים.

2. להתלונן על כאבים מהזריקה בבקו"ם

חיסונים ביום הגיוס (צילום: David Silverman, GettyImages IL)
גם זה יעבור | צילום: David Silverman, GettyImages IL

אין ספק, יום הגיוס הוא יום טרואמטי במיוחד עבור כאלה שאיך נאמר, לא ממש ביחסי ידידות עם מחטים, ובכל זאת, כולם עוברים את זה: החיסונים בבקו"ם. ביום הגיוס מקבלים זריקות טטנוס, צהבת ודלקת קרום המוח, ולעתים גם חיסון נגד שפעת. כן, החיסון משאיר סימן קטן על העור - שנעלם כעבור מספר ימים, וכן גם כאבים קלים באזור הזרוע שנעלמים גם הם במהירות. משומה, לצעירים זה עובר לאט יותר. זו לא סיבה להזכיר את זה בכל שלוש דקות ובעצם, להזכיר לכולם שהתגייסתם לפני שלוש דקות.

3. לדבר על שפצורים

חייל משפצר כומתה (צילום: מערכת את"צ)
הנה הכומתה הלא צעירה בכלל שלי | צילום: מערכת את"צ

אין ספק שלשפצר את הכומתה יגרום לכם להיראות קצת פחות צעירים - אבל לדבר ללא הרף על שפצורים ולספר לסובבים אתכם על כמה חייכם השתנו מאז שנכנסו אליהם שרוכי הגומי במקום השרוכים הרגילים שבנעליים - בהחלט לא יעזור לכם להיפטר מהתדמית הבעייתית.

4. לחפש את המפקד בפייסבוק

פזם חיילת בפייסבוק (צילום: עודד קרני)
לחפש את המפקד בפייסבוק - סממן צעירות מובהק (אילוסטרציה) | צילום: עודד קרני

רגע, אז איך מאייתים את זה? עם א'? ה'? או בכלל עם ע'? אז התשובה היא לא, לא מאייתים את זה בכלל, ולא מחפשים את המפקד בפייסבוק. למקרה שתהיתם, גם אין סיבה לבהות בתמונה שלו בווטסאפ. נכון, זה יכול להיות משעשע למצוא תמונה שלו בבגד ים או לחילופין, תמונה משנת 2008, אבל חוץ מחצי חיוך ובעיקר סיכון שתלחצו בטעות על כפתור ה"הוסף לחברים", זה לא ייתן לכם יותר מדי, זה צעיר ובעיקר לא נחוץ.

5. להודות בצעירות

הדבר הכי גרוע שצעיר יכול לעשות זה להזכיר את העובדה שהוא צעיר. להתעלם מהצעירות זו לא בריחה מהמציאות, זה בסך הכל להתעלם באלגנטיות מהעובדה הזו, ובעיקר למנוע מהאנשים שסביבכם להיזכר בה. גם אם אתם עושים טעות, אין סיבה להשתמש בתירוץ ה"אני צעיר", זה ברור מאליו ואף אחד לא מצפה מכם לתפקד כמו פז"מניקים בשבוע הראשון שלכם בצבא.