צה
עכשיו גם להם יש עם מה להתכרבל | צילום: ניר גולד

צה"ל נרתם בצעד יוצא דופן לסייע לכלבים ולחתולים השוהים בבתי המחסה של  עמותת "תנו לחיות לחיות", ותרם להם למעלה מאלף שמיכות צבאיות, כדי שגם הם יוכלו להתחמם ולא לקפוא מקור.

בשבועות האחרונים קיים מחסור חמור מאוד של שמיכות ופריטי חימום עבור אלפי כלבים וחתולים השוהים במתקנים של עמותת תנו לחיות לחיות. השלג שירד לפני כשבועיים לא עשה טוב לבעלי הזנב, שחלקם התקררו וחלו עקב המחסור באמצעי חימום.

אנשי העמותה פרסמו סטטוסים בפייסבוק וכתבו שהם זקוקים בדחיפות לשמיכות עבור החיות. במקביל, הם פנו גם לגורמים צבאיים ולחברות אזרחיות, בתקווה שיוכלו לסייע להם במצוקת החימום.

צה
צילום: ניר גולד

רס"ן חגית גולן, מבסיס הציוד בבה"ד 10, הרימה את הכפפה והחליטה להירתם למשימה. על הדרך היא החליטה לרתום למשימה גם יחידות אחרות בצה"ל. הווטרינרית של מחלקת בריאות הצבא בפיקוד מרכז, סרן ד"ר סיוון ריטר, לקחה על עצמה לארגן את הפרויקט הגדול והצליחה לגייס למעלה מאלף שמיכות לתרומה.

לפני כמה ימים הגיעה משאית ענקית לבית המחסה של העמותה בכפר רות, עמוסה במשלוח השמיכות הצבאיות. חיילים ומתנדבים בעמותה, סייעו לפרוק את הארגזים שבמהלך השבוע יחולקו בבתי המחסה של העמותה ברחבי הארץ.

צה
צילום: ניר גולד

"זה מחמם את הלב לראות איך צה"ל, שבכל  ימות השנה עסוק באימונים ומבצעים, נרתם לחמם את גופם של בעלי החיים בלילות החורפיים הקרים. כל הכבוד להם", ציינה דוברת העמותה, אתי אלטמן. "אנחנו רוצים להודות לכל מי שסייע למבצע הזה ומקווים שבעתיד יהיו עוד שיתופי פעולה כאלה עם צה"ל, לטובת בעלי החיים".

כמה טוב לדעת שגם השמיכות הצבאיות, שסובלות מדחייה כבר עשרות שנים, מצאו מיטה חמימה ויצור חי שישמח להתכרבל בהן.