סיכום 2015 - מפת הפליטים (צילום: Christopher Furlong, GettyImages IL)
משבר ההגירה: להערכת גורמים ביטחוניים, בין הפליטים ישנם אנשי דאע"ש | צילום: Christopher Furlong, GettyImages IL

מאז מתקפת הטרור בפריז בחודש נובמבר האחרון, מדינות אירופה חוששות מפני מתקפות עתידיות שיבוצעו גם הן, על ידי אנשי דאע"ש על אדמות היבשת. לצד ביטול אירועים המוניים וביטול חגיגות בערב השנה החדשה מחשש לפיגועים, כעת בכיר ביטחוני בגרמניה מצהיר: דאע"ש שותל את אנשיו בקרב הפליטים שנכנסים לאירופה.

האנס ג'ורג' מסן, ראש המשרד הפדרלי להגנת החוקה, ארגון גרמני האמון על ביטחון פנים במדינה, טען בראיון לטלוויזיה הגרמנית שגורמי הביטחון באירופה מודעים היטב לאתגר ומנסים להתמודד איתו. כמו כן, עיתון גרמני מצטט את מאסן שאומר כי גורמי הביטחון בגרמניה קיבלו מעל ל-100 דיווחים על כך שישנם אנשי דאע"ש בין הפליטים שנמצאים כרגע במדינה.

על רקע החששות, בשבוע שעבר נעצר בגרמניה אדם שנחשד בהיותו איש דאע"ש שהצהיר כי הוא פליט מלחמת האזרחים בסוריה. הגבר, בן 34 מאלג'יריה במקור, נעצר במהלך פשיטה יחד עם 3 מחבריו שנחשדים בתכנון מתקפת טרור בברלין. המשטרה הגרמנית פרסמה תמונה של האדם, בה ניתן לראות אותו מצולם כשהוא מוקף בכלי נשק, כולל רובים אוטומטיים ורימוני יד. לטענת השוטרים, האיש הגיע לגרמניה בסוף 2015 לאחר שעבר אימונים במחנות דאע"ש בסוריה.

האיש שנחשד כאיש דאעש בגרמניה (צילום: Getty)
האיש שנעצר בחשד לתכנון מתקפת טרור בברלין | צילום: Getty

מעל למיליון פליטים הגיעו לגרמניה מאז תחילת שנת 2015.

עוד ב- פז"ם: