חודשיים אחרי שתועד לראשונה בצבעי המפעל, נרשמה התקדמות בדרך לאספקת דגם מתקדם ביותר של מטוס הקרב שפותח במיוחד עבור חיל האוויר של קטאר F-15QA.

בימים האחרונים הופצו ברשת תמונות חדשות של מטוס הקרב מטיסת המראה אליה המריא ממסלול מפעלי היצרנית חברת "בואינג" כשהוא צבוע בצבעי ההסוואה שנקבעו עבורו, בגווני אפור וכחול.

קטאר רכשה עד היום 36 מטוסים מהדגם הזה, עם אופציה לרכש של שבעים יחידות. דגם זה הוא פרי פיתוח של ה-Advanced שבואינג מפתחת גם עבור חיל האוויר האמריקאי והישראלי. מכיוון שהקטארים והסעודים נשאו בעיקר עלויות הפיתוח של המטוס, אם תחליט ישראל לרכוש טייסת F-15 נוספת ההערכה היא שתקבל את המטוסים בעלות נמוכה יותר.

זהו לא הקשר היחידי של המטוס המיועד של קטאר לישראל. טייסי חיל האוויר הקטארי יטוסו על מטוסי ה- F-15QA כשהם מצוידים בקסדה שפותחה על ידי חברת "אלביט מערכות" הישראלית יחד עם חברת Rockwell Collins, הכוללת תצוגה עילית המציגה לטייס נתוני טיסה וכוונת על משקף הקסדה.

על פי היצרנית לדור החדש של מטוסי ה-15-F תא טייס דיגיטלי ומכ"ם AESA המאפשרים לטייסי הקרב לנהל לחימה מול מספר רב של מטרות בטווחים גדולים. בעבר יוחס לישראל ניסיון למנוע את הגעת המכ"ם למטוסי חילות האוויר של סעודיה וקטאר. בנוסף, למטוס על פי נתוני החברה למטוס יכולת לשאת חימוש במשקל של 13.4 טון.