בכיר בצבא רוסיה חשף שמערכת טילי ה-500-S הדור הבא של מערך ההגנה האווירי, עברה את שלב הבדיקות והניסויים ובקרוב תיכנס לשרות מבצעי. בפרסום של ביטאון הצבא הרוסי, "הכוכב האדום", אמר לוטננט גנרל יורי גרקוב סגן מפקד כוחות האוויר, שהמערכת הגיעה לשלב הפיתוח הסופי הכולל פיתוח מספר מערכות מכ"ם.

האם היא תוצב בסוריה בדומה לגרסאות הקודמות כמו ה-300-S? לפי הגנרל הרוסי אין תשובה חד משמעית כשסיפר כי המערכת תגן על "מרכזים פוליטיים אדמיניסטרטיביים, אזורים כלכליים חשובים, מפני תקיפה אווירית וגם מפני טילים בליסטיים. היא מתוכננת לתת מענה למגוון רחב של משימות ולהבטיח הגנה אווירית עבור המדינה שלנו", לדבריו.

עוד הדגיש שמערכות ההגנה האלה נבנו מרכיבים רוסיים בלבד ושהמערכת מתקדמת מאוד ובעלת יכולת אוטונומית וניידות גבוה. מערכת טילי ה- S-500 מסווגת באופן קיצוני גם ביחס לרוסים. אולם מידע שפורסם על ידי מומחים בעולם, והמעט שהרוסים כן הסכימו לפרסם, מייחס לה יכולת ליירט מטרות בטווחים של 600 ק"מ. בנוסף, מומחים מעריכים שסוללה אחת מסוגלת לאתר ולהשמיד עד 10 טילים בליסטיים במקביל.

נכון להיום הערכה היא שבשנת 2020 יהיו בידי הרוסים כחמש סוללות טילי S-500. בלא מעט הזדמנויות טענו הרוסים שהמערכת מסוגלת גם לאתר וליירט חמקנים מסוג F-35 ו-F-22. בביקור של כותב שורות אלה במפעלי לוקהיד מרטין, בכירי החברה לא התייחסו מפורשות לפרסומים הרוסים. אולם כן הוסיפו כי "הם מפרסמים הרבה דברים, אבל אנחנו בטוחים במוצר שלנו". בלוקהיד מרטין ספקנים מאוד לגבי היכולות שהרוסים טוענים להן, אולם מסרבים לדבר מעבר לכך.