אל קאעידה
פעילי אל קאעידה. החשש: ינצלו את הבלגן במצרים כדי לבסס מעמד בסיני ולפגוע בישראל

בפיקוד הדרום הגבירו בימים האחרונים את הסיורים לאורך הגבול עם מצרים בעקבות ההפיכה, זאת כדי למנוע אפשרות של חדירת מחבלים מתאבדים מסיני לישראל.

החשש בקרב צה"ל וגורמי בטחון, הוא שסיני תהפוך בעקבות ההפיכה והאנדרלמוסיה השוררת כיום במצרים לגן עדן עבור מאות מפעילי אל קאעידה וכנופיות של עבריינים בדואים, המסייעים להם להשתלט על אזורים גדולים בחצי האי – זאת עקב נוכחות דלילה יחסית של הצבא המצרי באזור.

גורם בטחוני הביע חשש שפעילי אלקעיאדה, בסיוע פעילי טרור בזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית – שחדרו באחרונה מעזה לסיני – יחדשו את ירי הטילים לעבר העיר אילת וכן לעבר בסיסי צה"ל באזור הערבה.

"אנחנו ערוכים לכל תרחיש, נמצאים עם יד על הדופק כל הזמן. יש חשש ממשי שפעילי אל קאעידה יחדשו את ירי רקטות הגראד מסיני לאילת ולאזורים שונים בדרום, ועלולים לנצל את החלל הריק שנוצר בחצי האי וההפיכה במצרים להגברת פעילות הטרור שלהם. כמו כן, מתכוננים למצב בו הפעילים ינסו להחדיר מחבלים מתאבדים לבצע פיגועים בגבול או בתוך ישראל", אמר גורם בפיקוד הדרום.

לדברי אותו גורם השקט השורר יחסית בחודשים האחרונים בדרום הוא שביר ובכל רגע עלול להתנפץ. "יש גורמי אל קאעידה ששולטים באזורים שונים בסיני ומסתייעים בכנופיות של בדואים ופעילי טרור שהגיעו מעזה, ויש להם אינטרס מובהק להבעיר את האש בגלל שהחמאס ושאר הארגונים בעזה מצטיירים בעיניהם כמתונים. לכן, ירי הרקטות הוא דבר שאנחנו לוקחים אותו בחשבון", הסביר גורם בטחוני.

>> כבשו את צפת ואת הגולן: כך נראה התרגיל הענק של גולני