דין גואטה, תושב אשקלון, טוען כי כלבה טיפולית המסייעת לו להתמודד עם חוויות קשות מהשירות הצבאי שלו, נחטפה מחצר ביתו לפני כמה שבועות. מאז הוא מחפש אחריה וכעת, החליט לצאת בקריאה לעזרה ברשתות החברתיות, מתוך תקווה שכך יצליח להשיב אותה אליו.

בשיחה עם mako סיפר דין, שלדבריו שירת כלוחם סיירת צנחנים בתקופת מבצע צוק איתן, כי לפני כשלוש וחצי שנים אימץ את הכלבה נלה, רועה בלגית מסוג מלינואה.

"היא הייתה גורה בת שלושה חודשים", שחזר בשיחה. "אימצתי אותה כחלק מהטיפול בפוסט טראומה שחוויתי. מאז אנחנו ביחד ולא נפרדנו. היא הפכה את החיים שלי לגמרי מהקצה לקצה. כלבה חברותית מאוד, מעניקה חום ואהבה. אם תפתח דלת של מכונית היא מיד תקפוץ פנימה לשחק איתך. היא למעשה כל עולמי". 

דין ונלה (צילום: dingueta99, Instagram)
"אם תפתח את דלת המכונית היא מיד תקפוץ לשחק" | צילום: dingueta99, Instagram

לפני כשלושה שבועות, נסע דין לעבודה בירושלים והכלבה נותרה בחצר הבית, כשהוריו מטפלים בה. "בשבת בבוקר אמא שלי הגיעה ליחידת דיור שאני גר כדי להוציא את נלה. היא שמעה נביחות אבל מישהו חטף את הכלבה ונעלם. עשינו חיפושים ברחבי אשקלון והמושבים הסמוכים אבל לא מצאנו את נלה. העלימו אותה".

לאחר חיפושים שלא העלו דבר פנה דין למשטרת ישראל. "המשטרה לא עשתה הרבה כדי למצוא את נלה", הוא טוען, "אני חושב שהם יכולים לעשות הרבה יותר כדי למצוא אותה. מאז שהיא לא איתי אני לא מסוגל לתפקד, החיים שלי יצאו מהמסלול".

במשטרת אשקלון הקימו בימים האחרונים צוות חקירה כדי לסייע לאתר את הכלבה נלה. "אני רוצה להאמין שנמצא את נלה ולא מרים ידיים. אי אפשר לדמיין את החיים שלי בלעדיה, היא עזרה לי להשתקם ולקום על הרגליים כחלק מהטיפול שאני עובר. אני פונה לציבור, שכל מי שראה את הכלבה ייצור איתי או עם המשטרה קשר", סיכם דין.