טייס קרב בחיל האוויר של הודו נהרג לאחר ששני מטוסים התנגשו באוויר. שני טייסים נוספים חילצו עצמם בשלום ואזרח נפגע לאחר שהמטוסים התרסקו על הקרקע. התאונה התרחשה בהכנות למפגן אווירי שתוכנן לסוף השבוע. שני מטוסי הקרב פגעו זה בזה במהלך החזרות באזור בנגלור.

בשעות האחרונות הופצו ברשת הטוויטר תיעודים מזירת ההתרסקות תחת ההאשטג: #suryakirancrash וחלקם מציגים צילומים קשים במיוחד של הטייסים שנפגעו בתאונה.

בסרטונים נראות השניות לאחר ההתנגשות שכיסתה בעשן את שמי בנגלור והבהלה של עדי הראייה באזור. בחלק מהתיעודים נראה כאילו עדי הראייה מראים לטייסים הפצועים את תיעוד ההתנגשות שצילמו בניידים שלהם.


"שני הטייסים חילצו עצמם ושברי המטוס נחתו בשטח עירוני", צוטט גורם משטרתי מקומי באחת מסוכנויות הידיעות, "הם פונו לבית החולים ומותו של הטייס השלישי נקבע אחרי שנפצע פצעים בלתי הפיכים". הוא הוסיף כי נפתחה חקירה לבירור נסיבות התאונה.

בתקופה האחרונה רשם חיל האוויר ההודי סדרה של תאונות אוויריות, האחרונות שבהן בהתרסקות מטוס מדגם מיראז' 2000 באותו האזור בתחילת חודש זה. שני מפקדים נהרגו בתאונה ההיא ובהמשך החודש מיג 27 התרסק לאחר המראה מבסיס חיל האוויר בג'איסלמר. במקרה הזה הטייס חילץ עצמו בשלום.

בימים אלו הודו נמצאת במתיחות בטחונית עם שכנתה פקיסטן. לאחרונה השלימה רכישת מערכות הגנה מתקדמות מתוצרת ישראל בהיקף של יותר מ-90 מיליון דולר.