בזמן שצבא ארצות הברית מדווח על ניסויים מוצלחים בשדרוג לטיל ה-AGM-88 HARM, גורמים ברוסיה טוענים שהטיל אינו יעיל נגד סוללות הטילים נגד מטוסים מתוצרתם מסוג S-400. הגורמים שתדרכו חלק מכלי התקשורת המקומיים, טוענים שטווח הטיל קצר מדי כדי להתמודד עם המערכות שלהם. "הטיל האווירי הכי מתקדם של ארה"ב לא יכול למערכת הרוסית", קבעו כמה מהם.

דגמים ראשונים של הטיל האמריקאי הוותיק הוכנסו לשירות עוד בשנות השמונים. הוא נחשב לטיל מוכח ואף נמצא בשירות חיל האוויר הישראלי. מטרתו המבצעית היא לפגוע במערכי ההגנה האווירית של האויב, כאשר הוא מתביית על מערכות המכ"ם שלהן ו"מעוור" אותן, אז מגיע גל תקיפה שני ומשמיד את סוללות טילי הנ"מ. 

בשלוש השנים האחרונות מפותחת גרסה בשם AGM-88G AARGM-ER של הטיל הכוללת טווח ארוך יותר שעולה על 150 ק"מ, כשעל-פי היצרן הטיל טס לעבר המטרה במהירות של 2 מאך. שדרוג מדובר נוסף הוא שהטיל ננעל על המטרה וגם אם האויב מכבה את המכ"ם, הוא זוכר את המיקום ויודע להשמיד אותה.

נכון להיום הטיל נמצא בשלבי ניסוי מתקדמים שיאפשרו את השיגור שלו ממטוסי הצי האמריקני מדגמים שונים של ה-F-18 וה-F-35 חמקן מדגם C להפעלה מנושאות מטוסים. 

לטענת הרוסים סוללות ה- S-400 שלהם מפעילות מספר סוגי טילים מיירטים, ודגם ה- 40H6 מגיע לטווח גדול הרבה יותר מ-150 ק"מ. המשמעות היא שהטייסים שינסו לשגר את הטיל מהאוויר יכנסו לטווח הגילוי של הנ"מ ועלולים להתגלות, לפני שיפגעו במכ"ם.

עוד טוענים ברוסיה שהטיל אינו יעיל נגד המכ"ם של סוללות ה-S-400 - בניגוד להערכות בארה"ב ולמעשה, השדרוג שהאמריקאים משקיעים בו לא מעט חסר תועלת מול המערכות הרוסיות, שגרסאות שלהן נפרסו בין היתר בסוריה וטורקיה. בארה"ב לא מגיבים בינתיים לפרסומים מרוסיה.