משחקי ריגול מסביב לעולם. אחת מספינות הריגול הגדולות ביותר של הצי הרוסי אותרה כשהיא "מרחרחת" בסמוך לבסיס הענק של האמריקאים בפרל הארבור, הוואי. ספינת הריגול הרוסית אותרה על ידי משמר החופים האמריקאי מדרום לאי אואהו, שבמפרץ שלו שוכן הבסיס הענק. 

על פי הודעת משמר החופים האמריקאי "ב-8 למרץ איתרה הספינה Kimball שפטרלה מדרום לאי אואהו מטרה שהתבררה כספינת סיור וריגול מסוג 'פרויקט 1826'". על פי הדיווח הספינה האמריקאית ממשיכה לעקוב אחרי הספינה הרוסית כל עוד היא באזור. הערכה היא שהרוסים הגיעו לשם לנטר ניסויים ואימונים של מערכות להגנה מפני טילים.

פרויקט 1826 שמוכר במערב בכינוי "Balzam" זו ספינה שעליה יש מערכות לאיסוף מודיעין אותות, מודיעין אלקטרוני ושיחות. בנוסף יש לה מערכות מכ"ם וסנסורים שעוקבים ואוספים מידע על המטרה שהוגדרה לה. בעזרת תקשורת לוויינית ספינת הריגול יכולה להעביר את המידע שאספה כמעט בזמן אמת.

לצד זה הספינה חמושה בתותחים וטילים להגנה מפני כלי טיס וטילי אויב. מותקנות בה גם מערכות ללוחמה אלקטרונית ואיתור כלי שיט כולל צוללות. ככל הידוע יש לרוסים 3 או 4 ספינות כאלו בלבד שפועלות באזורים בהם יש לרוסים עניין.

במקביל לדיווח על איתור הספינה, הרוסים מדווחים שמטוס ריגול אמריקאי מסוג RC-135W סייר במשך שעות ארוכות מזרחית לחוף הסורי, כשהוא עוקב אחרי בסיס חמימיים - המרכזי של חיל האוויר הרוסי במדינה.

המטוס שמכונה "ריבר ג'וינט" משמש את חיל האוויר האמריקאי למשימות סיור ואיסוף מודיעין אותות. מצלמות עוצמתיות לכל שעות היממה, לכל מזג אוויר ובעלות טווח עצום שמחוברות גם למערכות מכ"ם, נותנות לצוות שלו יכולת איסוף ובניית תמונה מודיעינית איכותית ומדויקת. כמו שזה נראה, שני הצדדים עוקבים באופן הדוק אחד אחרי השני במשחקי ריגול חובקי עולם שלא נפסקים כל העת.