הקשר המיוחד שבין לוחמי היחידות המיוחדות בצבא ארצות הברית לבין הכלבים שלהם, עומד במרכזו של הסרט התיעודי החדש בהפקתו של הכוכב ההוליוודי צ'אנינג טייטום. הסרט החדש שנקרא "כלב מלחמה: חברו הטוב של החבר", מביא לקדמת הבמה את השירות המיוחד שמבצעים הכלבים המבצעיים בשורות הצבא.

"זה היה מרתק לראות את הצד הזה של הצבא", אמר טייטום בראיון לכלי התקשורת האמריקנים. "החיילים האלה והכלבים שלהם הם משהו מיוחד. זה מאוד מרגש לראות את הקשר האינטימי ביניהם. הקשר הזה הוא הרבה יותר גדול ממה שאנחנו יכולים לתפוס בעדשת המצלמה".

הסרט עוקב אחר קבוצה של חיילים וכלביהם בהכנה שלהם לקראת שליחות מבצעית מעבר לים. העבודה עם הכלבים דוחפת את החיילים למצבי קיצון - הן בדרישות הפיזיות מהם והן ביכולות הנפשיות. "אנשים חושבים שחיילים הם מכונות קשוחות שמתוכנתות לעשות את העבודה. אבל אז אתה פוגש אותם ברגעים הכי פגיעים שלהם, כשהם מפגינים רגש למישהו לא אנושי. לא אח או אחות, לא קולגה, אלא לכלב. החיילים רואים בכלבים את הדבר שהכי קרוב אליהם בשדה הקרב. הם מוכנים למות בשבילם. הפגיעות הזו דוחפת את הלוחמים אל גבולות היכולת שלהם", מסביר טייטום.

אחד החיילים שמופיעים בסרט מסביר שהכלב שלו, נוקה, גרם לו לשנות לחלוטין את דפוסי ההתנהגות שלו. "הידיעה שבמסגרת התפקיד אני עלול למצוא את עצמי במצב בו אני חייב לשאת 'משקולת' של מחצית ממשקל הגוף שלי ועדיין לבצע משימה, גרמו לי לשמור על הכשירות הפיזית שלי. גם הכלבים בכושר פיזי יוצא דופן. הם גורמים לנו לרוץ הרבה יותר מהר".