הפנטגון פרסם לאחרונה שירכוש מערכות "מעיל רוח" ל-261 טנקים נוספים מסוג אברהמס M1A2, ארבעה חודשים לאחר שנחתמה העסקה הראשונה לציוד חטיבת שריון אמריקנית שלמה במערכת הישראלית.

בימים אלה נמצא צבא ארה"ב בתהליך שדרוג, שבמסגרתו ישופרו המיגון והמערכות הממוחשבות של טנק המערכה העיקרי והמתקדם שלו. התוספת של מערכת "מעיל רוח" מתוצרת רפא"ל, שכבר הוכיחה את עצמה בצה"ל, תהווה את עיקר השדרוג. לפי הדיווחים, ההחלטה הגיעה בעקבות איום הנ"ט מצד ארגוני הטרור שנלחמים מול צבא ארה"ב ברחבי העולם.

מערכת "מעיל רוח" שינתה את תפיסת הפעלת השריון: אם בעבר סביבת הלחימה האורבנית (ביישובים ובערים) הייתה מלכודת מוות לטנקים, היום הם מלכי שדה הקרב הבנוי. המערכת יודעת להגן על הטנק ב-360 מעלות, ליירט טילי נ"ט שמהווים איום – וגם להכווין את צוות הטנק למקור הירי. את ההוכחה הראשונה ליעילות המערכת קיבלנו ב-1 במרץ 2011, אז יירטה רקטת RPG שנורתה לעבר טנק סמוך לנחל עוז.

כפי שפרסמנו בעבר, העסקה ראשונה עם הפנטגון ששוויה מוערך בכ-10 מיליון דולר נחתמה בחודש אוקטובר האחרון. על פי הפרסומים, המערכת הישראלית תותקן על טנקים ובכלי הרכב המבצעיים של החטיבה עד מרץ 2019. כך תהפוך ארה"ב לראשונה שמפעילה את המערכת מחוץ לישראל.