חיילת צפון קוריאה (צילום: ap)
רוקדות בעירום, מעסות ומעניקות שירותי מין (תמונות אילוסטרציה) | צילום: ap

מנהיג צפון קוריאה, הרודן קים ג'ונג און, מחזיר לשירות את "יחידות העונג" - נשים אשר כל תפקידן הוא לספק ולבדר אותו - כך מדווח העיתון הדרום קוריאני "צ'וסון אילבו".

מדובר ביחידה מסורתית אשר הייתה פעילה במשך שנים ארוכות בצפון קוריאה, ופורקה רק לאחר שאביו של און, קים ג'ונג איל, מת ב-2011. עתה, אם הדיווחים אמיתיים, מתבצעת הכשרה לנשים צעירות אשר ירכיבו מחדש את היחידה המפוקפקת - הכול למען סיפוקו הפרטי של רודן צפון קוריאה, אשר כזכור נשוי לזמרת רי סול ג'ו.

 חיילת צפון קוריאה (צילום: Jonas Gratzer, GettyImages IL)
היחידה פורקה לאחר מות אביו של און, אך עכשיו חזרה לתפקוד | צילום: Jonas Gratzer, GettyImages IL
חיילת צפון קוריאה (צילום: ap)
"המגויסות החדשות גבוהות ויפהפיות" | צילום: ap

לפי הדיווח, הנשים עובדות בבית הקיץ של און, ויחתמו על הסכם סודיות, זאת על מנת שיקבלו סיווג ביטחוני שיאפשר להן להיות לצדו בכל עת, ולקבל מתנות וכסף עבור שירותן. "המגויסות החדשות גבוהות ויפהפיות", כך מדווח העיתון הדרום קוריאני.

לפי דיווחים שאסף ההאפינגטון פוסט, ליחידה מגויסות נשים בגילאי 18, אשר משרתות במשך 7 שנים ולאחר מכן מחתנים אותן עם אחד השומרים של קים ג'ונג און. הן מבלות את שארית חייהן במתחם סגור, כמעט ללא קשר עם המשפחה או העולם. עוד עולה, שהיחידה מחולקת לשלוש: נשים שמספקות שירותים מיניים; נשים שעושות עיסויים; ונשים שרוקדות ושרות - אך עושות זאת בעירום חלקי. הנשים נותנות את השירותים לא רק לרודן, אלא גם למקורבים אליו, ולפי מספר עדויות, השירותים ניתנים לעתים במסגרת מסיבות רוויות אלכוהול והימורים.

היחידה, מרחיב העיתון הדרום קוריאני, פעילה כבר שלושה דורות. מדובר במסורת ובהדגמה של כוחו של מנהיג צפון קוריאה. עם זאת, הדיווח מסייג ואומר שמעולם לא הייתה הוכחה רשמית בדבר קיומה של היחידה הסודית.