גאווה כחול לבן: אחרי תקופה ארוכה של שמועות, מפרסם משרד ההגנה האמריקני שנחתמה העסקה הראשונה לציוד חטיבת שריון אמריקנית שלמה במערכת "מעיל רוח" של רפאל. על פי הפרסומים, המערכת הישראלית תותקן על טנקים וכל כלי הרכב המבצעיים של החטיבה. שווי העסקה מוערך בכ-10 מיליון דולר.

מדובר בחלק מעסקה בה זכתה חברת ג'נרל דיינמיקס לשדרוג הטנקים של צבא היבשה, שדרוג שיכלול כאמור גם התקנת "מעיל רוח" על חטיבת שריון שלמה. בעקבות צעד זה, תהפוך ארה"ב, לפחות על פי הידוע, לראשונה שפעילה את המערכת חוץ מישראל. שדרוג כלל החטיבה אמור להסתיים במרץ 2019. סביר מאוד להניח שאם צבא ארה"ב יהיה מרוצה, המערכת תותקן בעוד חטיבות שריון וכלי רק"ם.

החברות עצמן לא הגיבו לפרסומים בנושא, אולם חטיבת שריון אמריקנית של הארמי (army) מונה 132 טנקים מסוג M-1 A-1 אברהמס (חלק פחות ובמקומם נגמ"שים כבדים). לזה יש להוסיף עוד למעלה ממאה כלי רכב שונים שגם הם ימוגנו במערכת מעיל רוח.

התפקיד של מעיל רוח הוא לזהות איום על הטנק ולהשמיד אותו. למעשה, הפיתוח הזה שינה את התפיסה של הפעלת השריון. בעבר הייתה סביבת הלחימה האורבנית (ישובים וערים) מלכודת מוות לטנקים שעשו הכל כדי לעקוף אותה; היום הם מלכי שדה הקרב הבנוי.

המערכת מגנה על הטנק ב-360 מעלות ומיירטת את טיל הנ"ט כשהמחשב מזהה שהטיל אכן ייפגע. את ההוכחה הראשונה ליעילות המערכת קיבלנו ב-1 במרץ 2011, אז יירטה מערכת מעיל רוח רקטת RPG שנורתה לעבר טנק סמוך לנחל עוז. נוסף ליכולותיה לזהות את האיום המתקרב, היא יודעת להראות לצוות הטנק איפה האויב שביצע את הירי ולהכווין אותם לשם, כמו גם כלים אחרים באזור.