מתוך "הבוקר של קשת" (צילום: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת)
השלט שהונף בטקס | צילום: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת

סמל איתמר צור ז"ל, לוחם שריון בחטיבה 188, נפל ב-3 באוגוסט 2006 במלחמת לבנון השנייה, כאשר טיל נ"ט פגע בטנק שלו. בשנים האחרונות החליטה המשפחה להקדיש לזכרו פסטיבל שבועות צנוע שנערך ביישוב באר טוביה - תחרות "הפרה יפה".

האירוע האחרון, השתקיים לפני כשבוע וחצי, הסתיים בסערה. מול הבית התייצבו פעילים למען זכויות בעלי החיים ומחו על ניצול הפרות למשק החלב. בהפגנה, אחת הפעילות הניפה מול בית ההורים השכולים שלט שעליו כתוב: "גם המנצחת היא אם שכולה" - כשהכוונה היא לפרה המנצחת בתחרות.

מתוך "הבוקר של קשת" (צילום: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת)
סמל איתמר צור ז"ל | צילום: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת

"האירוע הזה מתקיים לזכרו של איתמר כי הוא היה רפתן וחקלאי בכל רמ"ח איבריו", אמר ברק צור מבאר טוביה, אחיו של איתמר, בראיון לתכנית הבוקר של קשת. "ההורים החליטו שהמקום הנכון להנציח את איתמר הוא באירוע הזה. האנשים האלה הגיעו בכוונה ובזדון, בידיעה מראש שהאירוע מתקיים - הם החנו את המכוניות בבית הקברות בסמוך לקבר אחי, והגיעו למתחם עם שלטים ורמקולים במטרה לפגוע ולהכפיש ולומר מינות גנאי כגון רוצחים ואנסים, באמצע הטקס".

"אותו שלט הדיר מאתנו נחת ויצר לנו כאב גדול בלב, חציית הקווים האדומים שנעשתה היא פשוט משהו שלמען האידיאולוגיה לא יכול לקרות. הם יצרו פרובוקציה, הם ידעו שהם עושים את זה בזמן אירוע לזכר חלל צה"ל".

_OBJ

תגובת טל גלבוע: "בישראל יש מיליון ושלוש מאות אלף איש שבחרו בדרך מוסרית וערכית לחיות את חייהם. בשלוש השנים האחרונות יש עלייה מאוד מאסיבית במספר הטבעונים בישראל ואין שום יכולת שליטה על כל הפעילים באשר הם. הארגונים הגדולים למען בע"ח בישראל לא השתתפו ולא לקחו חלק במחאה הזו מול תחרות "הפרה היפה". כולנו מאוד משתתפים בצער המשפחה ומאחלים להם שלא ידעו עוד צער".