צפו במאבטחי השב"כ בפעולה (צילום: היחידה הממלכתית לאבטחת אישים ומשלחות)
היחידה לאבטח אישים, אילוסטרציה | צילום: היחידה הממלכתית לאבטחת אישים ומשלחות

לעניות דעתי, הפוסט של בוגר היחידה לאבטחת אישים לשעבר מחייב התייחסות ממלכתית ומקצועית. למרות שאני לא מכיר אותו אישית, לבטח מדובר במלח הארץ. חשוב לציין, הדעה הפוליטית של מי שלא יהיה אינה רלוונטית כאן.

ההפגנה היא זכות יסוד ואפילו מחייבת במדינה דמוקרטית חפצת חיים, אולם עובדי השב"כ בעבר ובהווה מחויבים לערכי השירות. ה"קדוש" בין אותם ערכים הוא של ממלכתיות וכן שמירת סוד מהעבר, בהווה ובעתיד, על כל המשתמע מכך.

הדעות הפוליטיות של עובדי השב"כ נמצאות מחוץ לשיח בתוך הארגון. לעולם אינך עוסק בדעותיו הפוליטיות של עמיתיך וחבריך, מאחר והמטרה חד ערכית ומשותפת, על מנת לעמוד במשימה.

הקוד האתי, המבוסס על הממלכתיות של המאבטחים ברור וידוע לכל מי ששירת או משרת באגף האבטחה וביחידה לאבטחת אישים במיוחד.

כמי שמכיר היטב את היחידה וכבוגר מערך האבטחה בחלק משירותי בשב"כ, אדגיש שהקו האדום חד וברור.

לעולם לא מדברים, רומזים ו/או מדליפים אודות המאובטחים, הן לגבי חייהם האישיים והן בנוגע לתפקודם המקצועי, גם בחלוף השנים לאחר סיום תפקידם. הדבר נכון החל מבעלי תפקידים כגון שרים שהוגדרו כמושאי אבטחה ועד ראש הממשלה ונשיא המדינה.

עדי כרמי (צילום: אלון חן)
עדי כרמי | צילום: אלון חן

המחאה לגיטימית ושתימשך על פי חוק, אך טוב היה לכולנו לו פוסט של מאבטח אישים לשעבר, הרומז כי מכיר ויודע מה שאף אחד אחר לא, מאחר והיה שם ברגעים אישיים במסגרת עבודתו, לא היה נכתב מעולם.

אני כותב את הדברים מדם ליבי על מנת שלוחמי היחידה ימשיכו לבצע את משימתם במקצועיות, בשקט ובבטחה ויישארו מחוץ לדיונים פוליטיים, ללא הקשר לזהות ראש הממשלה הנבחר ולמען ביטחון מדינת ישראל.

 

הכותב עדי כרמי הוא בכיר לשעבר בשב"כ.