למרות שהם צעירים ומכירים את העולם פחות טוב מהמבוגרים ויכול להיות שדווקא בגלל זה, יכולת השיפוט של הילדים היא הרבה פעמים השפויה ביותר. סרטון שהועלה לרשת בשבוע שעבר מראה את טוב הלב האנושי הבסיסי בין חיילי מג"ב שמשרתים בחברון לבין ילדים שהסתובבו ברחוב ופגשו בהם; בסרטון, שכנראה צולם על ידי אביו של אחד הילדים, נראה ילד פלסטיני קטן מחבק חייל מג"ב שהכין לו ולחבריו סנדוויץ'. הפנים של החייל לא נראות בסרטון, אבל נראה שנוצר קשר בין אותו החייל לבין אותם הילדים שמתקרב אליו ללא כל חשש ונלהבים מהמחווה הקטנה הזו שהוא העניק להם.

הסרטון לא קיבל חשיפה גדולה (17,000 צפיות), לא הפך לוויראלי וסוקר על ידי מעט מאוד כלי תקשורת, הגדול מבניהם, "The blaze". הפרסום של האתר מסתמך על הבלוג "זקני ציון" שמתאר את ההתרחשות: "הסרטון הזה שצולם בחברון מציג חייל מג"ב נותן אוכל למספר ילדים פלסטינאים ואת התגובות הנלהבות שלהם. הסרטון הזה חייב להיות מוצג לעולם כי הוא סותר את כל מה שהשונאים אוחזים בו".

בהקשר זה כותב הבלוגר כי ארגונים אנטי ישראלים "לא יכולים לגייס כספים על ידי סיקור הוגן של הסיטואציה. השונאים לא יכולים להשיג במה ולא מוצאים את המילים בקולג'ים אם הם לא מציגים את הסטריאוטיפ של החיילים היהודים כרשעים". באשר לסרטון הוא מציין, "הם לא רוצים שתראו את הסרטון הזה כי זה מאיים על הקיום שלהם שמבוסס על יחוס תכונות שטניות ליהודים".

אחד המגיבים לפוסט בבלוג העלה תקווה כי "אותם הילדים שהם צעירים מדי כדי לשנוא, יזכרו את החיילים האלו שהביאו להם אוכל ושהם לא היהודים הרשעים שלימדו אותם לשנוא".

הסרטון ברשת כבר ארבעה ימים, הדיון סביבו מנוהל רק על ידי אוהבים ותומכי ישראל, אבל עדיין לא יצר שום באז. האם מודבר בשיעור נוסף שההסברה הישראלית צריכה ללמוד?

>> התמונות החזקות שמנצחות את המלחמה