יממה של התפרעויות, הפרות סדר, פגיעה בכוחות הביטחון ואזרחים במוקדים שונים במעורבות צעירים ערבים ובדואים. אחד האירועים החמורים שאת פרטיו אנו חושפים כאן לראשונה, הוא ניסיון לינץ' בקצין צה"ל, שנסע ברכב ששכר עבורו הצבא באחד מכבישי הדרום לכיוון ביתו.

"זה קרה סמוך לשעה 03:00 בלילה", שחזר הקצין בשיחה עם אשתו, "פתאום ראיתי נהג שנוסע נגד כיוון התנועה. התקדמתי באיטיות, עדיין לא הבנתי מה קורה. היה פקק, נסעתי אחורה ופתאום יצאו חמישה או שישה צעירים בדואים מאחורי מעקה בטיחות וזרקו כמה סלעים לעברי".

חלונות הרכב השכור נופצו, אך למזלו של הקצין השמשה הקדמית רק נסדקה וכך הוא לא נפגע. "לחצתי על הגז כדי לברוח מהם ואז חטפתי עוד סלע מאחור", הוסיף ותיאר בהתרגשות באוזני אשתו. אחרי כמה דקות מורטות עצבים הקצין הצליח בהרבה תושייה ומזל להימלט על נפשו ולהתקשר לרעייתו: "את לא מבינה מה קרה לי. תצאי ותראי את המכונית", אמר לה כשהתקרב לביתם.

רכבו שהותקף (צילום: פרטי)
"כשראיתי את האוטו עם הסלעים בפנים הבנתי שבנס הוא חי" | צילום: פרטי

בשיחה עם mako שחזרה היום אשתו: "כשראיתי את המכונית עם הסלעים בפנים והחלונות המנופצים, הבנתי שבעלי ניצל מלינץ'. אין מילה אחרת לתאר את זה. מזל שיצא מזה בחיים ולא נפגע". היא הוסיפה כי בעלה סיפר שהתקשר למוקד 100 של המשטרה אך אינו יודע אם נשלחה ניידת למקום האירוע.

הקצין, יש לציין, שב כעבור כמה שעות ברכב ההרוס אל הבסיס בו הוא משרת, כשיחידתו לוקחת חלק במבצע "שומר החומות" בעזה.