מטוס קרב של ונצואלה התקרב בצורה מסוכנת למטוס של הצי האמריקני שטס במרחב האווירי הבינלאומי מעל לאיים הקריביים, במה שסיכן את בטיחות הצוות, כך הודיע אמש (ראשון) צבא ארה"ב.

בתקרית שאירעה בין שיש לשבת האחרונים היה מעורב מטוס סוחוי 30 מתוצרת רוסית של צבא ונצואלה מול מטוס EP-3 של הצי, שביצע "טיסת סיור".

"לאחר צפיה בתיעוד מהתקרית אנחנו קובעים שהתנהגות צוות המטוס של ונצואלה הייתה אגרסיבית וסיכנה לזמן ממושך את כוחותינו", נכתב בצהרה של צבא ארה"ב.

האמריקאים הפנו אצבע מאשימה לעבר צבאו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וציינו: "לרוסיה יש אחריות בכך שהיא תומכת צבאית בפעולות הלא אחראיות של משטר מאדורו (נשיא ונצואלה) בניגוד לחוק".

בארה"ב הוסיפו כי משטרו של מאדורו "ממשיך שלא לציית לחוקים הבינלאומיים ומאיים על בטיחות הטיסות במרחב האווירי. בזמן שהעם שלו סובל, המדינה קורסת והילדים רעבים, מאדורו בוחר להשתמש במשאבים היקרים של ארצו לפרובוקציות ופעולות לא מוצדקות", לטענתם.

בוונצואלה מצידם הגיבו בגינוי לאמריקאים, וטענו שהם אלו שהפרו את המוסכמות הבינלאומיות וביצעו פרובוקציה אלימה.

בוונצואלה טוענים כי מתחילת 2019 יותר מ-76 מטוסים של צבא ארה"ב נכנסו למרחב האווירי של המדינה כשרוסיה כל הזמן ברקע. בחודש שעבר נרשמה תקרית אווירית בין מטוסי קרב של רוסיה וארה"ב מעל לים התיכון, המצטרפת לשורת תקריות אוויריות בין שתי המעצמות.