מטוס קרב F-15 חמוש נאלץ לבצע נחיתת חירום בזמן משימת הגנה על הנשיא דונלד טראמפ בקאמפ דייויד, כך מדווח ה-CNN על פי גורמים בטחוניים בארה"ב.

התקרית אירעה בשבת האחרונה ובצבא האמריקאי לא פירטו את נסיבות התקלה שאילצה אותם לשלוף את מטוס הקרב מתוך המשימה שלו ולפקוד עליו לנחות מידית בבסיס רגיש בוושינגטון הבירה.

"אין נפגעים בקרב אנשי הצוות ונסיבות התאונה נחקרות", נמסר בתגובה לקונית ששחרר דובר צבא ארה"ב לפרסומים בנושא.

כאמור, מטוס הקרב היה חמוש בזמן משימת הסיור אליה נשלח. בארה"ב מציינים שמאז פיגועי ה-9/11 בשנת 2001 מתקיימות טיסות סיור חמושות כאלו כדי לסכל כל איום אווירי אפשרי מעל שמי הבית הלבן, גבעת הקפיטול וכל אתר נוסף בו עשוי הנשיא האמריקאי לשהות. במקרה הזה שהה הנשיא בקאמפ דיוויד ועליו נשלח המטוס להגן.

צבא ארה"ב לא מסר הצהרה רשמית לאחר התאונה ובכיריו טענו כי הונחו להתייחס לכך רק אם יישאלו בנושא, בנימוק שמדובר במשימה רגישה.

במהלך חודש נובמבר האחרון הוטל למשך שעה סגר על המרחב האווירי סביב הבית הלבן, מחשש לחדירה של כלי טיס לא מזוהה. בהמשך נטען כי מדובר היה באזעקת שווא, ספק בגלל להקת ציפורים או כדור פורח.

מה שהיה מעניין באותו אירוע הוא שכתבת CBS תיעדה בגג בניין סמוך את מה שעשוי להיות מערכת ההגנה האווירית על הבית הלבן. מומחים העריכו שמהערכת היא מסוג Avenger שבמקור תוכננה להגן על כוחות צבא ארה"ב מתקיפות אוויריות ברמה נמוכה, ומשימתה בוושינגטון לא נחשפה עד אז.