כבר יצא לנו לספר לכם במספר פעמים שונות על הנשקים הקטלניים בעולם. הפעם אנחנו מספרים לא רק על כלי נשק, אלא גם על הצלחה מבצעית משוגעת שהוא השיג: צלף בריטי שנלחם בימים אלה במוסול שבעיראק נגד כוחות דאע"ש הצליח לחסל לוחם דאע"ש ממרחק 2.5 קילומטרים. אין ספק שמגיעות מחמאות לצלף, אבל קרדיט שווה הולך לרובה.

הצלף השתמש ב-CheyTac M200, רובה צלפים משוכלל במיוחד בעלות של 13,800 דולר המיוצר בדרום קרוליינה שבארצות הברית. הצלף הבריטי סיפר כי מרגע הלחיצה על ההדק ועד שהקליע פגע במטרה, עברו לא פחות מ-3 שניות - זמן ממושך במיוחד כשמדובר במטרות ניידות.

לוחם דאע"ש, בעצמו צלף, היה מטרה של הכוחות במשך תקופה ארוכה לאחר שגרם למותם של מספר לוחמים עיראקים. החיסול בוצע כשהטרוריסט יצא ממבנה הרוס אחרי שקיעת השמש – כשחשב שהוא נמצא מחוץ לטווח הסכנה. בדיוק באותו רגע ירה הצלף הבריטי ופגע, בדיוק יוצא דופן, בצווארו של הטרוריסט וגרם למותו. "זה היה מבצע קלאסי עבור הצלף", אמר גורם צבאי לכלי התקשורת הבריטיים. "הלוחם מדאע"ש היה כל הזמן בתנועה, הם שיחקו זה עם זה ב'חתול ועכבר' במשך זמן רב והצלף הבריטי כמעט ויתר אחרי שהטרוריסט נעלם במשך שעות ארוכות", הוסיף הגורם.

הצלף עצמו סיפר כי לחיסול המחבל הזדקק לירייה אחת בלבד, מה שהוכיח את הסלוגן המלווה את החברה שמייצרת הרובה – "הפכו כל ירייה למשמעותית", לנכון.

הרובה, שנחשב לטוב ביותר בעולם, הוא רובה צלפים בריחי שמטרתו פגיעה במטרות בטווחים ארוכים במיוחד. הוא מיוצר בשני קליברים ייחודיים ונחשב לרובה הצלפים האפקטיבי ביותר שקיים היום. ה-CheyTac M200 נמצא בשימוש בקומנדו הארגנטינאי, הכוחות המיוחדים בטורקיה והיחידה הפולנית ללוחמה בטרור. הוא נבחן לשימוש גם בכוחות המיוחדים של צבא ארצות הברית, בראשם יחידת אריות הים. בישראל, כוחות מיוחדים של צה"ל בוחנים את האפשרות להשתמש ברובה שמסוגל לפגוע במטרה ממרחק 3 קילומטרים.

האירוע שבו חוסל פעיל דאע"ש התרחש זמן קצר לפני שהיחידות המיוחדות של צבא עיראק הודיעו כי משימתם במוסול הושלמה. ההודעה הגיעה אחרי ששכונה נוספת שוחררה במערב מוסול מכוחות המדינה האסלאמית. ההודעה פורסמה על ידי הדובר של הצבא העיראקי למרות הקרב שעדיין מתנהל באזורים המערביים יותר של העיר והעובדה שדאע"ש עדיין שולטים על אזור העיר העתיקה.