במוקד הטלפוני של רכבת ישראל התקבלה השבוע בשעת ערב שיחה מנוסע מבוהל, שסיפר כי איבד את האקדח שלו שהיה טעון, ברכבת שנסעה מכיוון דרום לצפון, בין הרצליה וחיפה.

בתגובה, נכנסו ברכבת ישראל לכוננות חירום כדי לאתר את האקדח, כשהחשש היה כי מישהו ייקח את הנשק ויפגע בעצמו או בנוסעים האחרים.

המוקדן מיכאל סבג ומנהלי המשמרת אליס מרגונבסקי ויונתן אברהם, מיהרו לדווח על האירוע על פי נוהל חירום לפקחי הרכבת. בינתיים, נוסעת בשם נוי ביטון שעשתה את דרכה בסיום יום עבודה מהרצליה לקריות, נכנסה לאחד מתאי השירותים ברכבת ומצאה את האקדח הטעון.

הנוסעת נבהלה למראה האקדח ומיהרה לנעול את תא השירותים ולהתקשר למשטרת ישראל, כדי לדווח על מציאתו. "ראיתי את האקדח על המדף בשירותים וחששתי שיכנס איזה ילד ויגע בו בטעות. לכן נעלתי את הדלת", שחזרה הנוסעת.

צעירה שמצאה אקדח ברכבת
הצעירה שמצאה את האקדח | צילום: פרטי

פקח הרכבת שסרק את תאי השירותים איתר את הנוסעת שמסרה לידיו את האקדח הטעון. הפקח פרק את האקדח מהמחסנית ומסר אותו למנהל משמרת האבטחה בתחנת בנימינה.

"מיד פרקתי את האקדח שהיה טעון, ושמרתי עליו בחזקתי", שחזר הפקח. "אני מודה לנוסעת על האחריות שגילתה ומזכיר לכל בעלי רישיון הנשק, לשמור על נשקם מכל משמר במקומות ציבוריים". הנשק הועבר לידי משטרת ישראל, שהחרימה אותו עד לאיתור הנוסע ותחקורו, שכן מדובר באירוע חמור מאוד.

לאחרונה דיווחנו עליה בתפיסת אמצעי הלחימה ברכבת בשנה החולפת, כולל אירוע בו נתפסו בתיקו של לוחם בצה"ל רימון יד ותחמושת קליעית איתם התכוון לעלות לנסיעה.