חיבוק המוות (צילום: טוויטר)
מעניקים נחמה - ואז רוצחים באכזריות | צילום: טוויטר

זה התחיל ברגע הזוי של מבוכה, והמשיך בקטע ברברי ואכזרי של סקילת שני הנידונים למוות. סדרת תמונות שפורסמו השבוע על ידי אנשי המדינה האסלאמית מציגה את המוציאים להורג כשהם מחבקים זוג גברים, לטענת אנשי הארגון הומואים, אשר לאחר מכן נסקלים למוות לעיני קהל צופים גדול.

בתמונות, שצולמו בכפר לא ידוע בצפון סוריה, ניתן לראות שני גברים עם כיסוי עיניים כשהם הולכים זה לצד זה. אחד מהקורבנות, זה שלבוש במעיל עור אפור, נראה כמי שקיבל את גורלו המר, כשהוא צועד לצד אחד מרוצחיו שמניח את ידו על כתף הקורבן במן גילוי חיבה הזוי. בתמונה השנייה ניתן לראות קבוצה נוספת של רוצחים כשהם מחבקים את הנידונים למוות במה שנראה כסוג של תמיכה.

חיבוק המוות (צילום: טוויטר)
חיבוק המוות | צילום: טוויטר

חיבוק המוות (צילום: טוויטר)
רגע לפני ההוצאה להורג | צילום: טוויטר

בכל התמונות מופיע קהל הצופים שמסביב, חלק יושבים על אופנועים ומביטים כאילו מדובר במחזה שגרתי, מה שככל הנראה די נכון לאזורים האלה של העולם. בצד ניתן להבחין בערימה של אבנים גדולות שהוכנו מראש. בתמונה הקשה האחרונה, גופם החבול של הקורבנות מוטל בצד אחרי שספגו מטר אבנים קטלני. הצלם תיעד כיצד המוציאים להורג ממשיכים לסקול את הגופות – חלק מהאבנים נתפסו בתמונה כשהן עוד באוויר, רגע לפני הפגיעה.

עד כמה שידוע מדובר בפרסום התעמולה האחרון שפורסם על ידי הארגון, נכון להיום בכל אופן. חייהם של אנשי הקהילה הגאה קשים בהרבה מקומות בעולם, אבל אין ספק שבשטחי המדינה האסלאמית הם קשים הרבה יותר. זוגות חד מיניים נסקלים באבנים, ראשם נערף ובחלק מהמקרים הם הושלכו מגגות של בניינים גבוהים. התמונות הקשות פורסמו על ידי דאע"ש כדי להרתיע, אך זו הפעם הראשונה שבה ניתן לראות את הקורבנות זוכים לחיבוק וסוג של אהדה מצדם של הרוצחים, שלא ידועים בעולם כאנשים רגישים.

חיבוק המוות (צילום: טוויטר)
ממשיכים לסקול באבנים את הגופה | צילום: טוויטר

לדברי אנתרופולוגים שצפו בתמונות, החיבוק הנו מחווה ידידותית לקורבן. עוד ציינו כי בעולם הערבי הדבר מלמד על נחמה שהמוציאים להורג מעניקים למשפחה ולשבט ממנו מגיע הנידון למוות – המסר לנידונים למוות הוא שלרוצחים "אין כוונה רעה". נזכיר שלא מזמן פרסמו אנשי הארגון את ספר החוקים שלהם, כאשר העונש על "עבירות" רבות הוא מוות. בחודשים האחרונים הוצאות להורג רבות פורסמו על ידי ארגון הטרור, ואלה הביאו לזעם גדול במדינות המערב – שעדיין מסתפקות רק בסדרה של תקיפות מהאוויר.