הטרנד של השבועות האחרונים - לאתר ילדים ששלחו מכתבים לחיילים בחזית במלחמות ישראל ומבצעים צבאיים, ילדים שהיום הם כמובן אנשים מבוגרים ובעלי משפחות, נמשך. 

המגישה ועיתונאית הספורט שרון פרי, מצאה לאחרונה בביתה מכתב שנשלח אליה לפני 38 שנים מחייל צה"ל דאז, בתגובה למכתב וחבילה ששלחה לבסיס בו הוצב והגיע אליו.  

"הייתי בת 10", שיחזרה פרי בראיון ל"חדשות הבוקר" בקשת 12. "בכל שנה שלחנו חבילות שי לחיילים. אתה לא יודע למי זה מגיע אבל אני זוכרת שהיה חשוב לי לכתוב כמה מילים. שלחנו, קיבלתי תשובה ובה החייל כתב לי שהוא מקווה שיחזור הביתה בשלום ממלחמת שלום הגליל והחפצים ששלחתי סייעו לו מאוד".

את המכתב היא שמרה מאז ולאחרונה מצאה אותו בתחתית ארגז בביתה. "מצאתי פתאום מעטפה צהובה כזו. הדבר הראשון שעלה לי בראש הוא אם אותו חייל חזר הביתה בשלום ומה איתו היום. כתבתי לפניות הציבור באתר צה"ל ולמחרת חזרה אליי קצינה ואיתרה אותו תוך שניה וחצי דרך המספר האישי".

המכתב מהחייל
המכתב ששלח לשרון כחייל בשנת 1982 | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

החייל שכתב לה אז הוא היום סבא לנכדים שגר בדימונה ופרי סיפרה: "אחרי שהוא אותר התכתבנו וקבענו להיפגש אחרי שמשבר הקורונה יסתיים סופית".

ל"חדשות הבוקר" אמר הסבא מדימונה והחייל שכתב בזמנו לפרי: "הייתי בשוק, קראתי את המכתב כמה פעמים. אני זוכר שהחבילה הגיעה בדיוק בזמן ואמרתי לעצמי תראה כמה אוהבים אותנו החיילים. חשבתי שלא יעזור כלום אני חייב לשבת ולכתוב לה תודה ובאמת ישבתי וכתבתי את זה ממש על דופן הנגמ"ש. כשפנו אליי בנושא הצטמררתי. אמרתי לה כשהקורונה תסתיים הבית שלי פתוח ואשמח שניפגש, זה מרגש".

שרון פרי סיכמה והוסיפה: "לדעת שיש אנשים שהצליחו למרות המלחמות להקים משפחות ולחיות בארץ, זה מרגש אותי ברמות".