הרוגים ופצועים לאחר ירי של מטוס קרב שחנה בבסיס צבאי במדינת צ'אד ביום שישי האחרון. רגע הירי תועד במצלמות האבטחה של הבסיס והגיע לרשתות החברתיות ולאתרי תעופה בינלאומיים.

מדובר במטוס קרב מסוג סוחוי 25 של חיל האוויר בצ'אד ששיגר בטעות רקטה מהעמדה בה חנה בבסיס אריאן קוסיי שבמדינה. הרקטה פספסה מטוס הרקולס של חיל האוויר הצרפתי, פגעה במיכלית שהייתה ריקה מדלק ושייכת לצרפתים ורק אז במבנה מגורים סמוך.

"המטוס היה על הקרקע כשהפצצה השתחררה ופגעה במגורי משפחות החיילים הסמוכים לבסיס חיל האוויר", צוטט קצין חיל האוויר של צ'אד בדיווח מקומי.

על פי הדיווחים הזרים מדובר בבית בו התגורר סגן מפקד המשמר הנשיאותי של צ'אד וכתוצאה מהירי השגוי נהרגו לפחות שני ילדים ושתי נשים ששהו במקום באותה שעה. הקשר בין ההרוגים לגנרל לא צוין.

בצ'אד מסרו שהאירוע נמצא תחת חקירה כאשר הערכה היא שמדובר בטעות אנוש של אחד מאנשי צוות הקרקע.

באוקטובר 2018 אירעה תקרית דומה, אז טכנאים של חיל האוויר הבלגי שעבדו על מטוס F-16 לפני גיחת אימון הפעילו בטעות את התותח שלו והשמידו מטוס F-16 אחר שחנה בבסיס.

לחיל האוויר של צ'אד יש רק שישה מטוסי קרב, כולם מסוג סוחוי 25. זה מטוס תקיפה דו מנועי שנחשב לסוס העבודה של חיל האוויר הרוסי ונוספים מאז שנות השמונים, זכה לכינוי "טנק מעופף" ונועד לסייע באופן צמוד לכוחות היבשה. בסך הכל יוצרו אלף מטוסים מהסוג הזה ו- 487 מהם טסים כיום במדינות שונות, כ-3 אחוז מסך כלל מטוסי הקרב בעולם.