חשד: גנבו כרטיס אשראי מבת 74
צילום: אור מני / דוברות משטרת ישראל

שוטרת טוענת כי אזרחית תקפה אותה באכזריות רבה, גררה אותה בשערותיה ממכוניתה, חבטה בה, גנבה לה את הטלפון הסלולרי ונמלטה מהמקום. לדבריה, כל זה קרה לאור יום, בשעת בוקר, כשאזרחים רבים היו עדי ראייה למקרה ולא נקפו אצבע לסייע לשוטרת.

המקרה הלא שגרתי התרחש בשבוע שעבר סמוך לגן ילדים בבאר שבע. השוטרת, שעובדת כעשר שנים במשטרת המחוז הדרומי בתפקיד רגיש, עצרה לרגע להוריד את אחד מילדיה בגן. נהגת שנסעה מאחור החלה לצפור לה. השוטרת נסעה באיטיות בהתאם לחוק והנהגת, המשיכה לצפור. בשלב מסוים על פי החשד, הנהגת שמיהרה להגיע לפגישה, עלתה על המדרכה, עקפה את מכוניתה של השוטרת ההמומה וחסמה את דרכה.

"היא יצאה החוצה מהמכונית באטרף, משכה לי בשערות וגררה אותי החוצה אל הכביש", שחזרה השוטרת בשיחה עם כמה מחבריה, "היא תלשה לי שערות וחבטה בי בכל הגוף, ונתנה לי בעיטות. הייתי בהלם לגמרי, חסרת אונים. כשהתאוששתי מעט, שלפתי את הטלפון וניסיתי לצלם אותה. היא התעצבנה, חטפה לי את הטלפון, נתנה אגרוף וברחה עם המכונית שלה. מה שהכי מדהים הוא שהיו במקום אזרחים שהיו עדים לאירוע ולא עשו כלום לסייע לי. זה קרה בבוקר ולא בשעת לילה מאוחרת. עצוב שאיש לא התערב וסייע לי. עד היום יש לי כאבים בכל הגוף. אני בטראומה מהמקרה".

הנהגת התוקפת נמלטה מהמקום עם הטלפון של השוטרת, שהגישה תלונה במשטרה ובמקביל, ניגשה לקופת החולים לקבל טיפול רפואי. נגרמו לה חבלות בפנים, ברגליים והיא סובלת מכאבים עזים בראש. "זה מקרה חמור מאוד של בריונות על הכביש של אזרחית כלפי שוטרת", ציין קצין משטרה במחוז הדרומי, "צריך למצות את הדין עם החשודה במעשה. אסור לעבור על זה לסדר היום. השוטרת עדיין בטראומה קשה מהאירוע הזה".

החקירה בפרשה החמורה הועבר לטיפול חוקרי תחנת משטרת אופקים. החוקרים ביצעו איכון לטלפון של השוטרת וגילו שהחשודה נמלטה לכיוון ירושלים. הנהגת החשודה בתקיפת השוטרת נחקרה בתחנת אופקים ובסיום חקירתה היא שוחררה בתנאים מגבילים.

"זה מוזר מאוד שהנהגת שוחררה. היו צריכים להביא אותה להארכת מעצר בבית המשפט", סיפר שוטר שנחשף למקרה, "איזה מסר מעבירים לאזרחים, לשוטרים, שמקרים כאלה יזכו ליחס מקל? שבריונות אלימה על הכביש זה בסדר?".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה:
"מיד לאחר המקרה נפתחה חקירה שעדיין מתנהלת בימים אלו. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת".