רב"ט אנטון פסיקובסקי נולד בקזחסטן להורים רוסים, שעברו לארה"ב כשהיה בן שנה כדי להעניק חיים טובים יותר לילדיהם. בשלב מסוים, המשפחה הנוצרית החלה ללמוד את התורה ונחשפה לדת היהודית.

בהמשך הם החליטו להתגייר וכשהיה בן 15 הנער אנטון גיבש חלום לעלות לישראל. כדי להתחיל בתהליך העלייה הוא למד בישיבה בארץ, התגייס לבסיס מחוו"ה אלון, משם רצה להשתבץ לחטיבת גולני והחליט שיעשה את תהליך העלייה בתוך הצבא. היום אנטון הוא חייל בודד מתנדב בתהליך עלייה.

"היינו נוצרים אבל הבנו שיש לנו יותר קשר ליהדות", משחזר אנטון בשיחה עם mako, "לאט-לאט התחלנו ללמוד בבית ואז נכנסו לתהליך גיור. החלטתי לעלות לישראל ולעשות כל מה שצריך כדי להפוך לישראלי ואני מקווה להביא גם את המשפחה שלי לפה".

אנטון (צילום: דובר צה"ל )
למרות הזמן הקצר שהוא פה מחובר מאוד לארץ. אנטון | צילום: דובר צה"ל

הוא מסביר כי חשוב לו שיש ליהודים מדינה ולהיות חלק ממי שמגן עליה. על החטיבה אליה החליט להתגייס והבוקר (ראשון) מגייסת מחזור חדש של לוחמים אמר: "רציתי להתגייס רק לגולני בגלל שהיא חטיבה היסטורית שלחמה בכל המלחמות וידועה בכל העולם היהודי. שם הרגשתי שאני צריך להיות".

לאחרונה סיימו אנטון וחבריו את אחד השלבים החשובים במסלול ההכשרה של גדוד 12 בגולני. "עשיתי מסע כומתה, היה מרגש מאוד, ההורים ליוו אותי בפייסבוק לייב, לא היה קל אבל העיקר שסיימנו ועכשיו אנחנו לוחמים במאה אחוז. כרגע עליתי לגדוד ועכשיו אנחנו מתחילים בתרגילים ואימונים".

על הקשר עם הבית מעבר לים אמר: "ההורים תומכים בי מרחוק, שמחים שאני פה בארץ ואוהב את האנשים והמקום. אני עושה כאן משהו לא רק בשבילי אלא בשביל המדינה ומבחינתי זה דבר מאוד מיוחד. לא רק ללמוד להיות חייל ולוחם אלא גם תרבות ושפה".

אנטון (צילום: דובר צה"ל )
"לוחם במאה אחוז". בסיום מסע הכומתה | צילום: דובר צה"ל

הרקע של אנטון הוא נושא לשיחה עם חבריו למחלקה. "בבית דיברו רוסית אבל אני יודע טוב אנגלית והחברים מהצבא נעזרים בי לתרגם הרבה דברים מאנגלית, מילים משירים ודברים כאלה. במחלקה שלי אין הרבה דוברי רוסית, אז מדי פעם שואלים גם על השפה השנייה שלי".

לאנטון שאיפות גבוהות בצבא ובהמשך החיים בישראל. "אני רוצה להיות קצין, יש לי מוטיבציה גבוהה, בהמשך אשמח לתת מעצמי לחיילים צעירים ממני", סיפר.

"בכל מקרה אני נשאר בארץ במאה אחוז, כן, גרתי בארה"ב וזה מקום יפה עם הרבה חברים אבל הרגשתי שהלב שלי פה בישראל למרות כל הקשיים ואני כאן בשביל משהו גדול ממני", סיכם אנטון.

אנטון (צילום: דובר צה"ל )
רב"ט אנטון פסיקובסקי | צילום: דובר צה"ל