הטרוף שהולך ברשתות החברתיות נגד המשטרה איבד כל פרופורציה. לא בטוח כבר אם מטרת ההפגנות היא להפיל את המשטרה או הממשלה.
 
משטרת ישראל היא מראה לכל גווני החברה הישראלית, תתפלאו - אבל יותר מצה"ל. בסוף משטרת ישראל היא החיתול שסופג את כל תחלואי החברה הישראלית, המשרדים הכושלים ובכלל. לא טומן את הראש בחול. ברור לי שיש מי שמשתמש במשטרה ככלי שרת. ועדיין, זה לא המקום להכפיש כמעט 30 אלף שוטרים.
 
שימוש בכוח סמכות נלווית למעצר ופיזור הפגנות על פי חוק. לא משנה כמה זה נעשה באופן חוקי, הכי חוקי, זה אף פעם לא מצטלם טוב, כמו כל אלימות.
 
יש פה משוואה פשוטה עם שני נעלמים, אזרחים שצריכים להפגין וכן, לחסום צירים ולעשות ברדק. כי במדינה כמו שלנו לא ישמעו אותם. מנגד תפקידה של המשטרה לבלום את זה. כל אחד מהצדדים צריך לשחק את המשחק, לא לגלוש לפסים אישיים.

שי לוי כשוטר (צילום: אלון חן)
"מכפישים עשרות אלפי שוטרים". שי לוי בימיו במשטרה | צילום: אלון חן

כשאתם הופכים את המשטרה לאויב, מציירים את כל השוטרים כדמון, העוול שאתם עושים כפול. אחד הוא שאתם פוגעים באלפי שוטרים שעושים את תפקידם בנאמנות לאזרח. השני הוא שאתם פוגעים במאבק שלכם! אתם מפזרים את האנרגיות למקום לא נכון, במקום למקד את זה במטרה שלכם.

לא מזמן מישהו מהחברים שלי כתב, האם שוטרים גאים היום במדים שלהם. אז אמנם אני לא במשטרה כבר עשור, אבל גאה במדים ובכך שהייתי שם. אלו בדיוק אותם השוטרים שחוקרים ומכינים תיק לבית משפט נגד בעל שניסה לרצוח את אשתו, שתופסים גנבים, אנסים ושאר בריונים. וכן, שנותנים לכם דו"חות כדי שלא "תתפגרו" בכביש. הם לא האויב ומטרת המאבק שלכם.

לא טומן את הראש בחול, משטרת ישראל בבעיה קשה בגלל כוח אדם, היה מי שדאג לייבש אותם. יש עוד הרבה בעיות וכן גם אלימות. אין לי ספק שיש מפקדים בכירים שנושאים עיניים לשר כדי להתקדם ופועלים בהתאם. אבל השוטרים הם לא האויב שלכם המפגינים. כל אחד מהצדדים, שוטרים ומפגינים, משחק את המשחק.

הכותב הוא שוטר לשעבר.