שוטרת מדרום הארץ שהייתה בקשר עם סוחר סמים ולא טרחה לחשוף זאת בפני מפקדיה ולהפלילו, נענשה באחרונה בבית הדין למשמעת של משטרת ישראל.

א', שוטרת בדרגת רס"ל ניהלה במשך כמה שבועות קשר עם נ', בן זוגה לשעבר, שהפך עם הזמן לסוחר סמים. מדובר היה בקשר חברי שכלל שליחת הודעות רבות בוואטסאפ על עבודתו ובין השאר גם מסרים אינטימיים.
נ' שלח לשוטרת הודעות רבות בהן התפאר בפניה שהוא סוחר בסמים באמצעות הטלגראס ותמונות מפלילות. היא לא טרחה לרגע לחשוף את הקשר הזה בפני מפקדיה ולהפליל את סוחר הסמים. כדי לא להסתבך היא מחקה את התמונות ששלח לה הסוחר.

באחת ההודעות הסוחר שלח לשוטרת תמונה של צלחת ועליה צמחי קנאביס כשהוא אוחז בידיו שטרות של 200 שקל. נ' התפאר בכסף שעשה ממכירת הסם וכתב: "חחח זה עוד בקטנה. אם מישהו יראה את זה אני קושר אותך עם אזיקים".

א' השיבה: "רק תקשור כבר. אתה לא נורמאלי נ'. נראה לך אני מוחקת ישר". נ' הוסיף: "זה עוד קצת. אם היית יודעת מה יש". בהמשך נ' שלח תמונה ל-א' בה הוא נראה לכאורה כשהוא תחת השפעת סם. א' כתבה לו בתגובה: "אימאל'ה אחרי כמה ראשים אתה"? נ': "זה הטלגראס, לא כולם נולדים עם כפית של זהב. זה החיים וצריך להתמודד אין מה לעשות".

בהמשך נ' סיפר לה שיש נגדו צו מעצר של ההוצאה לפועל בגין חובות ושהוא חושש לצאת מהבית. היא השיבה לו שהיא לא יכולה לברר דבר בנוגע לצו המעצר כי כל השוטרים היו במשרד, והיא מציעה לו למחוק את ההודעות ששלחה אליו.

השוטרת ידעה כבר שבשנת 2009 יצא נוהל במשטרה לכל השוטרים האוסר עליהם ליצור כל קשר חברתי עם עבריינים, זאת במטרה שלא לפגוע באמון של הציבור במשטרה. למרות זאת היא פעלה בניגוד לנוהל.

בסופו של דבר הפרשה נחשפה לפני כמה חודשים והוגש כתב אישום נגד השוטרת לבית הדין המשמעתי של המשטרה. היא הורשעה בהסדר טיעון בעבירה של התנהגות בלתי הולמת של שוטרת, שיש בה לפגוע בתדמית המשטרה. בעקבות חשיפת הפרשה השוטרת הוצאה לחופשה כפויה.

מתוך התכתבויות בין השניים המופיעות בכתב האישום כנגד השוטרת

התובעת טענה, כי א' הפרה באופן בוטה את הנוהל המשטרתי וניהלה קשר פסול עם נ' וזאת מבלי לדווח על כך למפקדיה. "כשלה של הנאשמת מצוי בליבת העשייה המשטרתית שהיא תפיסת העבריינים והעמדתם לדין", הדגישה התובעת.

הסנגור ציין, כי א' הכירה את נ' בעת שהיה שף במסעדה, שזו הייתה אהבת בוסר והיא אף הציעה לו להתחתן ולאחר שלא נענתה, ניתקה את הקשר עמו. לדבריו, ל-א' יש כיום בן זוג במשטרה וכי המקרה הזה הוא חד פעמי ויש לתת לה הזדמנות לחזור לשרת במשטרה. "אני אוהבת מאוד את המשטרה ומבינה שעשיתי טעות. אם הייתי יכולה להחזיר את הגלגל לאחור לא הייתי נוהגת כך", הסבירה א'.

השופטים ציינו בפסק הדין, כי הלחימה בפשיעה, תפיסת עבריינים והעמדתם לדין היא אבן יסוד בקיומו של הארגון וכל שוטר שמצטרף לשורות הארגון מחויב במשימה וכי היה מצופה מ-א' שתדווח על הקשר בפני הממונים עליה.
למרות זאת השופטים החליטו להקל בעונשה של א' לאור נסיבות חייה והיותה שוטרת טובה וגזרו עליה הורדה בדרגה לחצי שנה ונזיפה חמורה, שתירשם בתיקה האישי.