כחלק מפעילות מבצע “מגן צפוני”, ניסו חיילי צה"ל להניח גדר תיל על הקו הכחול. זאת ככול הנראה על רקע גניבת אמצעים של צה"ל על ידי לבנונים שהתקרבו לגבול. מתיעוד שפורסם לאחרונה בטוויטר, עולה שלמקום הגיעו חיילים לבנונים אשר הצליחו למנוע את הנחת הגדר, למרות שמדובר על קו גבול בינלאומי.

בסרטון שהופץ ניתן לראות את החיילים הלבנונים מתקרבים לחייל צה"ל ומרחיקים אותם לאחור, כשברקע אף ניתן לשמוע דריכה של נשק - לא ברור של מי מהצדדים. לאחר מכן, אחד החיילים הלבנונים מזיז את גדר התיל ונעמד מול חיילי צה"ל כשנשקו מופנה אליהם, עד שהם לוקחים צעד לאחור. כל זה קורה אגב, כשבמקום נוכח גם חייל מכוח האו"ם.

בצה"ל חוששים מאוד מתקריות מהסוג הזה בגלל נפיצותן. תקרית מסוג זה עלולה להבעיר את הגזרה כולה, ובצה"ל מעדיפים לשמור על השקט בזמן שהם ממשיכים לפעול להשמדת המנהרות.

האירוע מתרחש ימים ספורים לאחר עימות אחר בין חיילי או"ם לצבא לבנון ופעילי חיזבאללה. עימות זה התרחש כשאנשי או"ם הגיעו לגבול בכדי לסמן אותו באופן מדויק לבקשת צה"ל, על מנת שיוכל לפעול נגד איום המנהרות מבלי לחצות את הגבול. חיילים לבנונים ופעילי חיזבאללה שהגיעו למקום, ניסו לשבש את עבודת האו"ם תוך הפעלת אלימות. יש לציין שאותם גורמים אף מונעים מהאו"ם גישה למנהרות שצה"ל חשף.