אירועי הבסיסים הפתוחים של צה"ל ביום העצמאות לא יתקיימו השנה, על אף החזרה לשגרה. גורמים לא רשמיים ציינו כי בצבא התקיימו דיונים בנושא עם משרד הבריאות, אך עולה כי הוחלט שהבסיסים עדיין יהיו סגורים למבקרים ביום העצמאות שחל השנה ביום חמישי, ה-15 באפריל.

בצה"ל לא רואים בשלב זה אפשרות למתווה שבו, למשל, יפתחו הבסיסים לכמות מוגבלת של מבקרים בתיאום מראש ובהצגת תו ירוק או בדיקת קורונה עדכנית, כפי שמקובל בכניסה למוסדות ואתרים אחרים.

עד לשנה שעברה בה פרצה מגפת הקורונה, אפשר צה"ל לקהל הרחב להגיע ביום העצמאות ולבקר בשורה של בסיסים של הזרועות השונות בצבא – יבשה, אוויר, ים – בפיקוד הצפון, המרכז והדרום. התקיימו שם תצוגות שונות של טנקים, משוריינים, מייצגי חילות ועוד.

מטס חיל האוויר יתקיים ויעבור ברחבי הארץ וצפוי להיות מוקדש הפעם לאזרחי ישראל לאחר שנת הקורונה הקשה. כזכור בשנה שעברה התקיים מטס קצר ומצומצם מעל בתי החולים בהצדעה לצוותים הרפואיים.

מטס יום העצמאות בשמי ישראל (צילום: קבוצת חץ כחול)
מטס חיל האוויר. צפוי להתקיים השנה | צילום: קבוצת חץ כחול

בחג הפסח וחול המועד הודיע הצבא על פתיחת שטחי אימונים וציר 10 שבאזור אילת וניצנה לטובת המטיילים בחג. צעד שעשוי לחזור גם בימי חג נוספים. המתווה הנוכחי ליום העצמאות ברחבי הארץ הוא שיתקיימו טקסים אך ללא במות הבידור, מחשש להתקהלויות.