מיג 29 (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
האם סוריה תשחזר את השימוש בקמיקזות? (אילוסטרציה) | צילום: אימג'בנק/GettyImages

סיבה נוספת לדאגה? לפי דיווחים של ה-"dailymail" אסד שוקל שימוש בקמיקזות במידה וארה"ב תתקוף בשטחה. חיל האויר הסורי הודיע כי הוא ישתמש ב- 8,000 טייסים מתאבדים שמוכנים לתת את חייהם למאמץ המלחמתי במקרה של תקיפה אווירית מצד ארה"ב ובריטניה.

"אם מטוסי קרב יפלשו לשטח האווירי שלנו, המדינות צפויות לאש וגיהנום", אמר קצין בחיל האוויר הסורי, וציין כי הם מוכנים לכל תרחיש. בנוסף, טען כי חיל האוויר הסורי מצויד בטייסים צבאיים שמוכנים לתקוף מטוסי קרב ולפוצץ אותם באוויר.

"מוכן לפוצץ את עצמי נגד מטוסים אמריקאים"

הקצין אמר לעיתון "הגרדיאן" ש-13 טייסים בחיל האויר הסורי כבר חתמו על הצהרה בה הם מתחייבים לשמש כטייסים מתאבדים שיסכלו פגיעה של מטוסי הקרב האמריקאים. "אני בעצמי מוכן לפוצץ את עצמי נגד מטוסים אמריקאים כדי לעצור אותם מלתקוף את סוריה ואזרחיה". הקצין סיפר כי המורל של הצבא הסורי נמצא בשיאו והם מוכנים להילחם.

החשש ממתקפה אמריקאית גרם ל- 6,000 סורים להימלט מהמדינה ללבנון. טורקיה אף היא בכוננות מפני מתקפה כימית אפשרית וציידה את אנשיה בגבול במסכות מגן. גורם במרכז לניהול משברים בטורקיה אמר שהממשלה ייעדה 7 מקלטים בכמה מקומות לאורך הגבול שיגנו על האזרחים במקרה של תקיפה אפשרית.

במקביל סוריה ובנות בריתה רוסיה ואיראן הזהירו מפני התלקחות באזור במידה ותתבצע תקיפה בסוריה. נשיא איראן, חסן רוחאני אמר שארצו תעשה מאמצים כדי להדוף כל פעולה צבאית של ארה"ב ובנות בריתה.