בזמן שבתימן ממשיכה להתנהל מלחמה אכזרית העולם שותק, אבל דיווח מהימים האחרונים מצליח לעורר עניין במה שקורה שם. סרטון שהופץ ברשת מתעד על פי הדיווחים את הפלתו של כלי טייס בלתי מאויש, ככל הנראה סעודי, על ידי המורדים הח'ותים.

בסרטון אותו פרסמו המורדים, ניתן לראות את רגע שיגור טיל הנ"מ שפוגע בכטב"ם, שמתרסק למה שנראה כמו שדה חקלאי. ברגע הפגיעה נשמעות קריאות "אללה הוא אכבר" ובגנות אמריקה, ישראל והיהודים. תוך שניות מזנקים על שברי המטוס אזרחים רבים שמכים בו, רוקדים ומשליכים עליו עפר.

המורדים הח'ותים מתגאים בסרטונים וידיעות שהפיצו בהצלחתם להפיל את הכטב"ם הסעודי, "Wing Loong" מתוצרת סין ומאיימים להפיל כל כלי טיס שיכנס למרחב שלהם.

מדובר בכלי טייס המסוגל לטוס לטווח של 4,000 ק"מ ולהגיע לגובה של 16,000 רגל. המטוס מסוגל לשהות באוויר 20 שעות ברציפות ולאסוף מודיעין באמצעות מצלמות וסנסורים שונים. בנוסף יכול לשאת חימוש במשקל של טון.

דגם זה הוא חלק מקבוצה של כטב"מים תוקפים שסין מוכרת כביכול למדינות שארה"ב מסרבת למכור להן את המוצרים שלה, או שאין להן מספיק כסף. העובדה שמחירו עומד על 5 עד 10 מיליון דולר ליחידה, בעוד שמחירם של הכטב"מים של ארה"ב מגיע לאזור ה-100 מיליון דולר, מאפשרת לסין לנגוס בנתח גובר והולך בשוק העולמי. לצד הסעודים, הכטב"ם הסיני נרכש גם על ידי איחוד האמירויות, קזחסטן ועוד.

איום הנ"מ מצד הח'ותים, שמגובים על ידי האירנים, הפך משמעותי בשנה האחרונה אחרי שהם הצליחו גם לפגוע במטוסי F-15 של חיל האוויר הסעודי, ואף להפיל מספר מטוסי קרב ומסוקים. המטוס הראשון שהצליחו להפיל, היה F-16 של חיל האוויר המרוקאי (שפועל כחלק מקואליציה שהקימו הסעודים) בשנת 2015. בסרטונים אחרים שיצאו מתימן ניתן לראות כיצד הם פוגעים גם בספינות, טנקים וחיילים של הסעודים ובעלי בריתם.