ראסל אדאמס
תמצית התגובות: "מכבדים את מאמצי החיפוש - אבל הוא חתיך!" | צילום: Paul Kane, GettyImages IL

תעלומת המטוס המלזי נפתרה ואין ספק שמדובר בסוף עצוב, אבל אין ספק שהפרשה השאירה מאחוריה סמלים רבים וגם כוכבים חדשים - כמו למשל סגן ראסל אדאמס מחיל האוויר המלכותי של אוסטרליה.

עד לפני שבועיים היה סגן אדאמס טייס אלמוני בטייסת מספר 11 של חיל האוויר האוסטרלי המלכותי (RAAF). אך מאז שאוסטרליה הצטרפה לחיפושים אחרי מטוס הנוסעים המלזי שנעלם, ראסל הפך לסנסציה עולמית ברשת ולאליל הבנות, שזכה לשלל מסרים מרחבי העולם, חלקם רומנטיים, חלקם בוטים למדי.

הטייסת של ראסל אחראית בימים כתיקונם על איתור והשמדה של צוללות אויב. בגלל יכולות האיתור הגבוהות של מטוס ה P-3C "אוריון", שעל סיפונו מערכות סיור ותצפית מהמתקדמות בעולם, הטייסת נשלחה לבצע חלק ניכר מגיחות החיפוש אחרי טיסת MH370 של מלזיה אירליינס. בכל פעם אחרי שצוות המטוס שלו נחת, דאגו בדוברות חיל האוויר האוסטרלי לשלוח את סגן ראסל בכדי שזה יעדכן את התקשורת העולמית בהתפתחויות.

ראסל אדאמס
ראסל אדאמס בפעולה. חיל האוויר האוסטרלי ידע את מי הוא שולח | צילום: Pool, GettyImages IL

נראה שהם ידעו את מי לשלוח, משום שהמקצוע והמראה של כוכב קולנוע הפך את ראסל לאייקון ברשת שכבר זוכה לקבל הודעות ממעריצות בכל העולם. במהלך השעות האחרונות התפרסמו לא פחות מ-20 כתבות על הטייס הצעיר, רובן במערכות תקשורת גדולות כמו הדיילי מייל, CNN וכמובן שבכל כלי התקשורת באוסטרליה. אם תחפשו את השם שלו בגוגל תגיעו לכתבות על ה"טייס החתיך" הרבה לפני שתמצאו את העדכונים שלו על מאמצי החיפוש.

הדיילי מייל פרסם חלק מהתגובות של הגולשים שכוללות מסרים כמו, "אני לא רוצה לגרוע ממאמצי החיפוש, אבל הטייס סגן ראסל אדמס חתיך". במקרה אחר רשמה מעריצה, "אני רוצה לתחקר את ראסל אדמס", וגם "במדינה אחרת הוא היה דוגמן". ציטוטים מכלי תקשורת אחרי כוללים תגובות בנאליות כמו "ראסל תתחתן איתי" או "זה חתיך" ותגובות פחות בנליות והרבה יותר ישירות, שלא צוטטו.

ראסל אדאמס
יש לו גם ערכים | צילום: Pool, GettyImages IL
ראסל אדאמס
אין ספק שהתקשורת מחבבת אותו מאוד | צילום: Matt Jelonek, GettyImages IL

התשובה הנשית לראסל: התובעת הכללית של חצי האי קרים

אגב מעניין לציין כי סגן ראסל אדמס הוא לא הדוגמן היחיד שצמח במשבר עולמי. נטליה פוקולנסקיה, התובעת הכללית החדשה של חצי האי קרים, הופיעה השבוע במסיבת העיתונאים הראשונה שלה. אין ספק שאמרה דברים מאוד חשובים אבל את העולם זה לא ממש עניין, אחת מהתגובות הרבות הייתה "בלה בלה בלה איזו שווה". מאז אותה מסיבת עיתונאים נפתחו עשרות אתרי מעריצים על שמה ובנוסף היה מי שגם דאג להפיץ תמונות פרטיות שלה. גם היה מי שפתח לה דף מעריצים בפייסבוק שכבר זכה לקבל למעלה מ-55 אלף לייקים.

נטליה פוקולנסקיה
התובעת הכללית של חצי האי קרים, נטליה פוקולנסקיה. נפתחו לה עמודי מעריצים | צילום: Photo by Flash90
>> תעלומת הנוסע הכפול: אותם רגליים לשני נוסעים שונים