הערכות העדכניות בצבא ארה"ב הן שלא משנה מי יהיה האויב במלחמה הבאה, הוא ישתמש ברחפנים. לכן יצאו שם לפיתוח פתרון שיאפשר ליירט אותם בצורה חכמה גם מבחינת עלות-תועלת, וכבר קיבל את הכינוי "ספיידרמן" בשל הרשת בה הוא לוכד את הרחפנים באוויר.

הנשק שפיתחו מהנדסי הצבא בניו ג'רזי הוא כזה שניתן לירות ממשגרים הקיימים בכל הרמות של צבא ארה"ב. איך זה עובד? מה שמשוגר הוא רשת, שמתקרבת למטרה ובעזרת סימן מהמפעיל היא נפרסת סביב רחפן אחד או קבוצת רחפנים.

ערך מוסף של הפיתוח החדש היא עלותו הנמוכה משמעותית ממה שהיה קיים עד היום בצבא ארה"ב. בעבר השתמשה ארה"ב בסוללות פטריות בעלויות של מיליונים כדי ליירט רחפנים שעולים 200 דולר. עקב כך הגנרל דייויד פרקינס העלה לפני כשנה את הצורך למצוא פיתרון יעיל יותר.

בצבא ארה"ב אומרים שיחידות השדה שיצוידו במשגרים שיוכלו ליירט אלפי רחפנים ממרחק של מאות יארדים. משרד ההגנה גם הוסיף כי יחידות מסוימות יצוידו במשגרים שיוכלו ליירט אותם אפילו ממרחק רב יותר.

הטקטיקה בה משתמשת המערכת עדיין לא צפויה להיות אפקטיבית בשלב זה כנגד יחידות הרחפנים של המעצמות כמו למשל רוסיה, לה טכנולוגיה מתקדמת מספיק כדי להחזיק צי רחפנים שכזה.