"ילדה בלונדינית יפהפייה -  זה לא מי שהייתי בפנים", אומר אשטון קולבי. "אני הרבה יותר מאושר כגבר, אני לא מתגעגע לשמלות ולאיפור – אני מת על הזיפים ושרירי הזרועות". קולבי הוא גבר טרנסג'נדר בן 23 מאוהיו, שעד לא מזמן התחרה בתחרויות יופי – כאישה. לפני המעבר, קולבי היה נערה בלונדינית, גבוהה וחטובה, שהשתתפה במספר תחרויות יופי אזוריות, כולל מיס אוהיו, שהמנצחת בה ממשיכה הלאה לתחרות הארצית, מלכת היופי של ארצות הברית.

אין תמונה
מימין - קולבי בתחרות יופי, משמאל - כיום

על התחרות ששברה אותו מספר קולבי: "לא יכולתי להמשיך להתחזות, פישלתי ונשברתי מאחורי הקלעים אחרי התחרות". אשפוז מרצון שעבר לפני כארבע שנים גרם לו להבין שהוא גבר טרנסג'נדר, והוא החל לפעול לשינוי גופו, שיתאים לתחושה שהרגיש בפנים. הוא הסתפר, אימץ לבוש גברי, וב-2013, שנתיים אחרי שפרש מעולם תחרויות היופי, עבר ניתוח לכריתת השדיים. את התהליך הוא מלווה בקטעי וידאו בלוגינג בערוץ יוטיוב, בהם הוא מספר לעוקביו על ההתמודדות שלו ועל חייו החדשים, ואף מנסה לפצוח בקריירה מוזיקלית.

"אני לא הגוף שלי", שיר מקורי שכתב:

"אמא שלי רצתה שאלמד בלט ואלבש שמלות, אבל הייתי טומבוי ואהבתי בייסבול", סיפר קולבי, ששמר על שמו המקורי גם לאחר המעבר. בגיל 13, הוא יצא מהארון כלסבית, ועל אף שלא התעניין בתחומים שנחשבים באופן מסורתי לנשיים, לחץ מבני משפחה וחברים גרם לו לפנות לתחום תחרויות היופי, כדי להשתלב טוב יותר בחברה. "ידעתי מגיל צעיר שאהיה מאושר יותר כגבר", אמר, "אבל כולם אמרו לי שאני ילדה יפה, אז התעלמתי ממה שהרגשתי וניסיתי להשתלב". לשמחתנו, קולבי צלח את תהליך המעבר המגדרי, ונראה שהוא חי היום חיים מאושרים, ואפילו יש לו בת זוג, איתה הוא מרבה להצטלם בחשבון האינסטגרם שלו:

A photo posted by Ashton Colby (@citylightslover) on

בדומה ללא מעט צעירים טרנסג'נדרים, קולבי פעיל מאוד ברשתות חברתיות, ומשתמש בהן לפורקן רגשי, לקבלת חשיפה ולהפצת המסר האופטימי שלו על החיים.